Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Középiskolás kollégisták!...

Középiskolás kollégisták! Szeretitek a kollégiumotokat, nevelőiteket, társaitokat? Milyen pozitív illetve negatív tapasztalataitok vannak a kollégista élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2015. aug. 18. 22:05
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Én most leszek harmadik éve kollégista és van tapasztalatom, jó és rossz egyaránt.

Eleinte (8. végén) nagyon vártam, hisz szabadság, azt csinálok amit akarok, messzebb a szülőktől, ez mára nagyon megváltozott.

Már nem várom a beköltözést és hogy egy újabb évet húzzak le. Az hogy milyen élményeid, tapasztalataid lesznek a kollégiumban az sok mindentől függ.. Leginkább a szobatársaidtól és a saját személyiségedtől is.

Nagyon jó barátságokat lehet kötni, sokat lehet hülyülni, szórakozni, a kolis programok jók! De tudnod kell, hogy tanulni mész oda, ami akár itthon akár ott stresszes. Én nagyon nehezen viselem, hogy nem tudok egyedül lenni, mert mindenhol emberek vannak. Az első év tanulás szempontjából is nehéz volt. Hisz a saját módszereimet hanyagolni kellet és rákelett jönnöm, hogy tanuljak úgy hogy ez a szobatársaimat ne zavarja.

Mind a két évben másik nevelőtanárom volt. És szerettem őket, de ez tanárfüggő. Valamelyik tanár nem szimpi, de van akit nagyon szeretek.

Most ennyi jutott eszembe. Ha érdeklődsz még valami iránt, nyugodtan írj üzit!:)

2015. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Körülbelül mekkora létszámú a kollégiumod?

2015. aug. 26. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!