Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem vesznek komolyan az...

Miért nem vesznek komolyan az emberek? Bármit teszek is.

Figyelt kérdés

Úgy érzem magam, mint Cameron a Dr. House-ból (jobb hasonlatom nincs XD), aki kedves, rendes, szép, még okos is (én is orvosin tanulok), csak valahogy...nincs tekintélye. Úgy érzem, folyton tennem kell valamit, hogy komolyabban vegyenek: jobban kell teljesítenem, még szebben kell öltözködnöm, még feltűnőbben kell viselkednem, de semmi sem elég jó. Kihozom magamból a maximumot, és próbálok becsületesen helyt állni, mégis sokan mások, akik feleannyi erőfeszítést se tesznek a dolgokba, sokszor jobban érvényesülnek az életben, mert tudják, hogy kell hízelegni, vagy mert férfiak és komolyabban veszik őket. Csak rosszul esik...


Mit lehet ezzel tenni?



2015. aug. 25. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Na, kíváncsi leszek a válaszokra mert ezzel hasonlóan vagyok.Gyanítom, hogy a kedvesség az egyik baj, egyrészt kedves vagy és emiatt azt hiszik, a fejedre nőhetnek, legyél néha bunkó, nem árt ha kicsit tartamnak is tőled az emberek.Másik, hogy maximomot próbálsz teljesíteni, a kedvesség és a teljesítménykényszer azt eredményezi, hogy kihasználnak!
2015. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1! Igen, tudom. Sajnos gimiben így volt, és az egyetem első félévében is. Aztán megtanultam nemet mondani. Nehéz volt, hiszen így sok "figyelmet" vontam el magamtól. Eddig legalább jó voltam arra, hogy megkérdezzenek tőlem bármit, hiszen tudtam; segítettem a jegyzeteknél és a felkészülésnél. Amikor szép lassan megtanultam nemet mondani mindenkinek, fogytak is a "barátok". Álbarátok, álfigyelem. Nem kellett többé belőle. Így viszont már senkinek érzem magam.
2015. aug. 25. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan!Nehogy ezek miatt az álbarátok hiánya miatt érezd magad senkinek!
2015. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazad van :)
2015. aug. 25. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Önértékelési problémáid vannak, és ezt érzik az emberek (tudat alatt), illetve ez hat ki a kapcsolatteremtési sémáidra is. Ezen kifelé változtatásokkal nem tudsz segíteni, csak belső munkával.
2015. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!