Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fordított kereszt. Ha kereszté...

Fordított kereszt. Ha keresztény jelkép akkor tulajdonképpen mit is szimbolizál?

Figyelt kérdés

Sok mindent lehet itt összevissza olvasni.Mert a köztudatba valahogy így él:fordított kereszt=sátánizmus=ördögimádat.

Pedig ha jóltudom a három teljesen külömböző,sőt a fordított kereszt keresztény jelkép.Na akkor valaki megmagyarázná a dolgokat?


2010. márc. 10. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
sátánizmus != ördögimádat ki mondott neked ilyen baromságot????
2010. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Eredetileg szent Pétert feszítették fordított keresztre, ha jól emlékszem azért mert méltatlannak találta magát arra hogy Jézushoz hasonlóan "normál" keresztre feszítsék, de nem vagyok hívő, ezért lehet hogy tévedek. Ebben a "jelentésében" szent Péter kereszt a neve, és semmilyen offenzív tartalommal nem bír. A Sátánizmus (legalábbis az autodeista sátánizmus) nem használja a fordított keresztet, nekik nem a polgárpukkasztás a céljuk, és nem is egyenlőek az "ördögimádókkal" akikről tulajdonképpen sok infot nem fogsz találni, mert többnyire feltűnési viszketegségben szenvedő fiatalok, akik a keresztény jelképek invertálását azonosítják a sátánizmussal, ezzel akarván egyedinek tűnni.Ezért a fordított keresztet többnyire polgárpukkasztási céllal használják. A Sátánizmus viszont mint írtam, teljesen hétköznapi "vallás" amennyiben annak nevezed, a Baphomet pecséten kívül más jelképet nem nagyon használ. Remélem hasznos voltam
2010. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A fordított kereszt

A fordított kereszt nem sátánista szimbólum. Szent Pétert feszítették fordított keresztre, mert nem érezte méltónak magát ahhoz, hogy a Jézus Krisztuséhoz hasonló kereszten haljon meg. Vannak, akik a hollywoodi filmek hatására keresztényellenes jelképként használják a fordított keresztet, de ők nem szükségszerűen sátánisták."

2010. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek üzenném hogy direkt azért írtam hogy a köztudatba általába így él,nem azt hogy nekem is ezt monták.
2010. márc. 10. 22:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez ugyanaz mint a pentagramma. Teljesen mindegy, hogy áll. Az számít, kinek-mit jelent.
2010. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!