Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "messze van a nyíregyházi...

A "messze van a nyíregyházi kaszárnya" első, vagy második világháborús katonadal?

Figyelt kérdés
2015. szept. 20. 16:17
 1/5 A kérdező kommentje:
tehát azon van a hangsúly hogy a kettő közül melyik
2015. szept. 20. 16:18
 2/5 anonim ***** válasza:
Első világháborús. Miért? Mert Kalmár Pál már a 30-as években felénekelte, és kiadták gramofonlemezen. Ezekből a katonadalokból később válogatáslemez is megjelent: [link]
2015. szept. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ha elolvasod Kalmár Pálról ezt a szócikket: [link] abbül kiderül, hogy csak a két világháború között készültek felvételei
2015. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm én is úgy emlékeztem hogy a harmincas évekből van ezért nem tudtam hogy az elsőből maradt és így elkészítették utólag , vagy attól függetlenül a 30as években is keletkezett és a 2.vh alatt vált ismertté de akkor az első verzió oké
2015. szept. 20. 17:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egészen pontosak akarunk lenni, akkor ez egy általánosan elterjedt új stílusú magyar népdal, amit számos szövegvariációval énekeltek. Jóval korábbi az első világháborúnál is.


Aztán jött valaki, aki pont ezzel a szöveggel ismerte, esetleg változtatott is rajta, és végül ebben a formában rögzült a bakeliten.


(Ha a lemezen szerepel zeneszerző és szövegíró, az sem jelent semmit. Rengeteg népdalt kiadtak zeneszerzők és szövegírók a saját nevük alatt a szerzői jogdíj miatt.)

2015. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!