Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy technikusi végzettségű...

Egy technikusi végzettségű ember munkásnak vagy értelmiséginek számít?

Figyelt kérdés
2015. szept. 21. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

háááát én semmiképp se sorolnám az értelmiségihez, de oké, nálam az jóval feljebb kezdődik, szal igazából ez meglehetősen relatív kérdés.


sztem értelmiségi, akinek csak úgy alapból a 4-5 egyetemi végzettsége + egy PhD azért megvan, és ezután lehet beszélni bármiről h mégis mennyire tud gondolkodni.

De most ezzel nem leszólom az illetőt, lehet a technikusival is értelmes, nem ezt mondtam ...

2015. szept. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem értelmiségi.
2015. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem.

De attól függ, hogy mi lesz a munkája. A technikusi végzettség nagyon sok mindent takarhat.

Nekem a munkás, aki kétkezi munkát végez, a nehezebbik fajtából. Értelmiségi pedig, akinek felsőfokú végzettsége van és azt használja a munkájában, művelődik, képben vagy kicsit a művészetek terén, szellemi munkája van. Tehát nem mindenki, akinek van diplomája.

2015. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Molyember ***** válasza:
25%
A technikus csak egy nagyon jól betanított munkás. :) Kellemetlen, de ez van.
2015. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első, ilyen alapon nem sok értelmiségi van az országban...


Molyember, sem a technikus munkakörével, sem a "betanított munkás" fogalmával nem vagy tisztában.

2015. szept. 21. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:

szűk réteg, ez tény, de létezik, hidd csak el ... na meg az se újdonság h természetesen a legfelsőbb értelmiségi körök sosem a lakosság 80%-át jelentette ...

és még csak nem is olyan csoda, aki olyan nyitott aggyal indul a világnak h 16 évesen már 2 felsőfokú nyelvvizsgája van, aztán egyszerre végez 2 keményebb egyetemet, majd teljesen automatikusan jön a PhD képzés is, azért hidd el, akad ilyen is néhány %-ban.

2015. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os: és még az ilyenek közt is van aki egy műveletlen, szakbarbár, a világra zéró mértékben nyitott, értelmes társalgásra képtelen egyén, akire amúgy sosem mondanám hogy "értelmiségi".

Persze ennek lehet az egyik oka hogy régen, a szüleim, nagyszüleim idejében sokkal kevesebb lehetőség volt szórakozni, művelődni. A szüleimnek és a nagyszüleimnek is rengeteg könyvük volt, ha esetleg bemegyek egy hasonló korú, szintén könyvmoly ember lakásába, 90%-ban ugyanazok a könyvek vannak a polcán. De minden másra ugyanez volt igaz: múzeumból szinte csak "komoly" művészeti múzeumok voltak; de még a társasutak is ugyanarra a pár úti célra korlátozódtak (Drezda, Milánó, Párizs, Róma, esetleg Moszkva). Tehát az ember jó eséllyel kikapcsolódás közben kicsit magasabb szintű kultúrát szívott magába mint manapság (és itt most nem feltétlenül a kereskedelmi tévézést akarom szapulni, pl divatba jött egy csomó új sport, meg úgy általában is a testmozgás, amik teljesen rendben van, csak épp műveltebb nem lesz tőle az ember :) ).

2015. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az iskolai végzettség az nem jelent önmagában sem befogadást, sem kizárást.

A szocializmusban alkalmazott definíció szerint értelmiségi az, aki Új Írást szorongatva közlekedik és olcsó bort vesz a közértben.

Sajnos, ez a definíció 1991 után használhatatlan lett, mert megszűnt a folyóirat.

2015. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!