Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezért feljelenthető volnék...

Ezért feljelenthető volnék becsületsértés vádjával?

Figyelt kérdés
Volt egy expasim még a nyáron, akiről kiderült, hogy hazudott mint a vízfolyás, hát szakítottunk és ott hagytam. Van egy személyes blogom, ahová szinte mindent megírok, és abszolút név nélkül, de még személyleírás sem volt, csak annyit írtam, hogy hát ez nem jött össze, micsoda szemétség volt ez, etc. Ennyi. Se nevek, se város feltüntetése, se személyleírás. Azóta a sráccal nem beszélek, de most írt nekem (sokadjára, amiket válasz nélkül hagytam), hogy ő bizony feljelentett emiatt becsületsértés vádjával és hogy nagyon vigyázzak magamra. Ez normális? Tényleg érhet ennyiből bármiféle baj is? Még csak azt sem tudja bizonyítani, hogy róla írtam, azért meg nehogy már beperelhető legyek, hogy leráztam.

2015. szept. 24. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szánalmas próbálkozás.
2015. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még egy lehetőséget tudok elképzelni, hogy arra gondolt, amikor én facebook-on privátban (!!) elmondtam a véleményemet róla. (Utolsó féregnek tituláltam és megkértem, hogy hagyjon békén, ne keressen többet -ennyi, és ez is személyes levelezésben történt, nem nyilvánosan.) Ez adhat okot rá? A levelében azt írta, hogy bármikor beidézhetnek engem, de nem tudom, hogy ezzel csak ijesztgetni akart e.
2015. szept. 24. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha elmentette ügyvéd, közjegyző jelenlétében, akkor igen.
2015. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha olyan gazember, mint az ErdeiMari főnöknőm, akkor nem kell félned. (Visszaélt a szeretetemmel, bizalmammal, meglopott. Az adott szavát két napig tudta megtartani, mert fontosabb volt a pénz, mint a becsület.) Ezeknek nincs becsülete, azaz nincs mit megsérteni. Azért meg senkit nem szoktak feljelenteni, mert leírja az igazat. Le kell vonnunk a vonzszekvencát: az életünk során találkozhatunk gané emberekkel is. Ha a bíróság kimossa, mint szerecsent, akkor az jusson eszedbe, hogy ha a szart becsomagoljuk, attól az még az marad. (Ezt is ő mondta, de nem tudtam, hogy magáról beszél.)Az ilyen emberek erkölcsileg alulról súrolják a nullát. Kettőnk között az a különbség, hogy én szeretem azt a gazembert aki átvert, te meg nem. De nyugi, te jó ember vagy, mert azokat szokták átverni a rosszak, és nem fordítva. Üdv a klubban.

Ölellek.

2015. szept. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz, amit a kettővel előttem szóló írt. Privátban akármit írhatsz, nem számít. Nyilvánosság előtt úgy, hogy nem ismerhető fel, szintén akármit írhatsz, nem számít.
2015. szept. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!