Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Help me! Azok az Albán férfiak...

Help me! Azok az Albán férfiak akik Magyarországon születettek illetve gyerekkoruk óta itt élnek azok mennyire tartják be a szokásokat. Illetve akkor valóban nem vehetnek feleségül magyar nőt?

Figyelt kérdés

2015. szept. 25. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez személy függő. Vagyis családfüggő. Amúgy nincs ilyen szabály hogy csak albánt vehetnek el, de sok családban íratlan szabály ez, és kitagadással jár, nem tudok pontos adatokat, de szerintem a fiatalok többségénél ezek már nem működnek, ők választanak párt.

És szerintem ez még inkább igaz azokra akik máshol nevelkedtek.

Csak úgy mint bármely más nemzetiségű ember esetében, ha egy másik kultúrában nevelkedik akkor az a kultúra is "belé ivódik", pl elmagyarosodik, vagy egy kínai aki az USA-ba megy amerikanizálódik sok esetben, hisz ott él, nem tudja kikerülni a befogadó ország lelkületét.

Összegezve: szerintem ez már az Albániai albánoknál sem annyira népszerű mint régen, de családfüggő lehet a dolog, párszor előfordul az hogy egy albánnak (legyen akár koszovói vagy máshová valósi), volt felesége, akit család választott, de a szerelme az más volt, azaz szeretője volt.

Amúgy miért kérdezed?

2015. szept. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Barátnőm ismerkedett meg eggyel,én is erre gondoltam de azért feltettem a kérdést hogy biztos jól tippeltem -e. De egyszerűbb lenne ha meg kérdezné a férfit. Köszönöm szépen a választ! 😊 Egyébként valóban nekem török munkatársam volt és nagyon elmagyarosodott. 😊
2015. szept. 26. 07:11
 3/10 A kérdező kommentje:
És tapasztalatból tudod vagy csak te is tippelsz?:-)
2015. szept. 26. 07:16
 4/10 arturrimbaud ***** válasza:
63%
Nézd akár hol születtek, ha muszlim környezetbõl valók, kis falu ahol él a hagyomány, a közösség fog döntebi a sorsukról és a tiédrõl is!!!Nem létezik albán fiú aki képes volt a lelkiismerete követése által szembne szegülni ezzel!!!
2015. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
[link] Tudom hogy nem mindig valóságra épül de valami alapja lehet, nos? Arturrimbaud?
2015. szept. 26. 16:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztos egyszerűbb lenne ha ők megbeszélnék ezt, majd biztos meg fogják, csak nem tudom hogy a barátnőd miért gondol esküvőre, bele van esve, vagy a pasi hozta a témát fel neki?


Amit fiatalokról írtam azt tapasztalatból, pár koszovói és dél-albániai ismerősöm van, 24 év alattiakat ismerek szóval idősebbekről nem sokat láttam, csak hallomásból.. a többség magának választ párt, de persze van olyan is ahol a szülők határozzák meg.. Ismerősöm osztálytársa 16-17 évesen öngyilkos lett (pár éve) mert a szülei nem engedték hogy a szerelmével legyen vagy hogy összeházasodjanak. Lehet hogy ez elsőre furcsán hangzik, de ott annyira erős a családi, társadalmi nyomás, hogy annak súlya van.

Ettől függetlenül valami tesztben Európa legboldogabb országaként végzett Albánia és lehet benne valami, egyáltalán nem idegeskedő emberek, nagyon kedvesek és tudnak élni, Magyarország után egy igazi felüdülés lehet ott nyaralni pl..

2015. szept. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Tehát akiket én ismertem ők maguk döntenek arról hogy kivel legyenek, lányok is fiúk is vegyesen..

Ami azért jó, hogy lányok is, mert tényleg patriarchális társadalom, még ma is. Szal család függő ez a dolog gondolom

2015. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat :)
2015. szept. 26. 17:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Heteske! Bocsiiii de befagyott a gépem és jelentette a hozzászólásodat :((( pedig hasznosnak akartam!! Ezer bocsánat!!!
2015. szept. 26. 17:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hehe nem probléma :P
2015. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!