Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki mondjuk Dunántúlon él az...

Aki mondjuk Dunántúlon él az mit gondol/mit mondanak nekik Borsod megyéről?

Figyelt kérdés

Én Borsod megyei vagyok azért kérdezem.

Azt hallottam, hogy a más megyében élők lenézik, vagy esetleg (lehet túlzás) félnek a borsodiaktól.

Komoly válaszokat kérnék!


2015. szept. 27. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában azt, hogy szegények, és rossz a közbiztonság. Lenézés szerintem túlzás.


Amúgy neked is általánosító képed van a Dunántúlról. Az Ormánság pl. ezerszer csóróbb mint BAZ, és Somogy megyében, illetve Pápa környékén (meg Pápán is) sok cigány lakik szegény körülmények között...

2015. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előbbihez annyit fűznék, hogy sok az ostoba sztereotípia. Az egyes megyék szokásai, életkörülményei eltérők, de ez igaz megyén belül is. Az ostobák ugyanezt lenézéssel fogalmazzák, mert félnek a másságtól, hiszen nem értik meg. Az ismeretlentől meg mindenki tart kissé.

Egyébként minden megyében ugyanolyan fajta embere kélnek. Jók és rosszak, buták és okosak, jóindulatúak és rosszindulatúak. Ilyen megkülönböztetés értelmetlen.

2015. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 27. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!