Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rendőrök motivációja?

Rendőrök motivációja?

Figyelt kérdés
szerintetek mi lehet a rendőrök és katonatisztek motivációja,hogy miért választják ezt a foglalkozást?

2015. okt. 2. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Mint minden más munkahelynél itt is többféle motiváció lehet. Valaki tényleg ilyen személyiségtípus, hogy a katonásdi vagy a rabló-pandúros az élete. Másoknál a biztos munkahely vagy a többiekehez képest kedvezőbb nyugdíjba vonulás lehetősége a vonzó.
2015. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1.:

"vagy a többiekehez képest kedvezőbb nyugdíjba vonulás lehetősége a vonzó." - Ami ugyebár már nem létezik, tehát ez nem lehet vonzó senkinek.

2015. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, ami másoké más munkahelyeken.

Van, akinek hivatástudat, van, akinek egy kialakult romantikus kép a nyomozói munkáról, van,aki szereti a katonásdit, van -főleg vidéken - aki egyszerűen nem tud máshol elhelyezkedni, hiába van érettségije, ezért lesz rendőr, van, akit az átlagnál stabilabb munkahely vonz, van, akit a karrier lehetőség, van,akit a változatos munka...

2015. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem több oka is lehet. Például dominálhat az igazságérzet vagy maga a meló lehet izgalmas, esetleg a fegyverek iránt imádat is közrejátszhat. Vagy mondjuk rosszfiúk üldözése és hatalommal való visszaélés + anyáskodás mások felett. Mondjuk én is szívesen lennék rendőr. :D
2015. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Olyan hozzászólás is érdekel aki rendőrként dolgozik jelenleg,de szerintem az emberek nem nagyon szeretik a rendőröket nem?vagy én tévedek,
2015. okt. 2. 10:39
 6/10 anonim ***** válasza:

# 2


De még létezik, csak máshogy hívják. Nem olyan előnyös, mint eddig volt, de még mindig előnyösebb a többi munkavállalóéhoz képest.

2015. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6.:

Nem létezik.

[link]


A HSZT hatályos szövege.

Nincs benne semmilyen kedvezmény, a rendőrökre ugyanazok a nyugdíjszabályok vonatkoznak, mint bárki másra.

Aki a kedvezményük, hogy a nyugdíjkorhatár előtt 10 évvel kérhetik a könnyített szolgálatot - de nem is reális, hogy egy 60 éves rendőr 20 éves focihuligánokat oszlasson. Illetve 5 évvel korábban rendelkezési állományba helyezheti, ha van 30 év tényleges szolgálati ideje. Nem hiszem, hogy bárki azért húzna le 30 évet a rendőrségnél, hogy ne 65 hanem 60 évesen mehessen nyugdíjba (ami nem is tényleges nyugdíj, mert 65 éves koráig bármikor visszahívhatják).

2015. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező:


"Olyan hozzászólás is érdekel aki rendőrként dolgozik jelenleg,de szerintem az emberek nem nagyon szeretik a rendőröket nem?vagy én tévedek,"

nekem van a családomban rendőr, és mi szeretjük. A barátai is szeretik.

Vannak, akik nem szeretik "A" rendőröket - de ehhez kb. annyi ész kell, mint butának tartani a szőke nőket.

2015. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Katonának nagyon sokan azért mennek, mert ott egyszerűen és világosan megmondják nekik, mit mikor és hogyan kell tenni.

A rendőri hivatástudathoz jó adag romantikus indíttatás is járul. Nyomozni, üldözni a rosszfiúkat, igazságot osztani sokan szeretnek.

2015. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

fekete pénz

és persze erős kisebbrendűségi komplexusok


nagyjából ez a kettő kell hozzá, és szintén eléggé valószínűsíthető az IQ teljes hiánya, hiszen egy cseppet is értelmes ember nem hagyja gondolkodás nélkül h vezényelgessék minden mozdulatát, szal ilyen robotmunka, kb mintha szalagnál lennél, csak ők a hatalom ugye.

2015. nov. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!