Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amit...

Miért van az, hogy amit igazán akarunk, azt nem kapjuk meg, és csak akkor kapunk meg valamit, ha nem vágyunk rá annyira?

Figyelt kérdés

De lehet, hogy úgy kellett volna feltennem a kérdést, hogy miért olyasvalamiért vágyakozunk, amit nem kaphatunk meg. Rengeteg olyan dolog van, amit nagyon-nagyon szeretnék valóra váltani, és nem rajtam múlik. Egyszerűen nincs szerencsém vele. Hogy értsétek, mire gondolok: a nőkről van szó, de nem úgy, ahogy gondoljátok, kicsit bonyolultabb ez ennél. A lényeg az, hogy már hosszú-hosszú ideje egy dolgot akarok a legjobban, de azt nem kapom meg. Bizonyos dolgokat keresek a nőkben.


Van ismerősöm, akinek van pontosan olyan barátnője, aki azokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, amit én keresek, de tudom róla, hogy őt ez biztosan nem érdekli benne (mondom, kicsit bonyolult). Ő megkapja, mert nem érdekli, én vágyom rá, de nem kapom meg.


Vannak más dolgok, amikért semmit nem tettem, nevetségesen könnyen jutottam hozzájuk, pedig másnak rengeteg idejébe és energiájába kerül, hogy megkapja. Miért van ez? Miért könnyebb azt megkapni, amire nem vágyunk?


2015. okt. 8. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem előre érezzük azt hogy megkaphatunk-e egy bizonyos dolgot vagy sem. És ha úgy érezzük hogy nem, vagy csak nehézségek árán kaphatjuk meg, akkor a vágyunk fokozódik.
2015. okt. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez valóban kicsit bonyolultabb. Amit igazán akarunk, azt elérjük. Nem azonnal, olyan csak a mesékben van. Amire nem vágyunk, azt pedig nem érjük el. Nagy ritkán teljesül, de ekkor előbb utóbb kiderül, hogy valójában tettünk érte, csak nem tudatosan.


És így van ez a nőkkel is. Kizárt, hogy egyetlen olyan legyen, amilyent keresel. Egyet találtál, azt hiszed, neki szerencséje volt (pedig egyfelől lehet, hogy ő is olyant akart, másfelől nem, de megelégedett azzal, mait elért). Te keseregsz, ahelyett, hogy tovább keresnél.

Persze a "keresés" csak úgy vaktában nem feltétlenül eredményes. Azt tudatosan érdemes tenni, azaz vizsgálni, egy adott lépést miként javítsunk, hogy jobb legyen. Bonyolult. De kivitelezhető. Akinek nem megy, többnyire hiányzik hozzá az akaratereje.

2015. okt. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!