Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapestiek, válaszolnátok...

Budapestiek, válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

1.Hogyan érzitek magatokat a városban? (ez alatt a környezetre kell gondolni és annak tisztaságára)

2.Mit javasolnátok, hogy tisztább legyen a város?

3.Mi a véleményetek a takarítok munkájáról?



2015. okt. 25. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A közérzetem nem feltétlen függvénye a környezetet adó közegnek. Ezzel együtt nyilván a tiszta környezetben jobban érzi magát az ember.

2. Környezettudatos gondolkodást és az egoizmus Istenfélelemre való cserélését.

3. Tiszteletreméltó szélmalomharcnak gondolom.

2015. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

1. Ha jó környéken lakik az ember és van kocsija akkor tökéletes. Ha rossz környéken lakik és sokat BKV-zik, akkor találkozhat csövesekkel / "nem svéd turista alkatú emberekkel" / "prolikkal" / mocsokkal.


2. Embereken múlik. Ha valakinek az is jó ha a betonra kakál, akkor nem lehet mit csinálni. A régi épületeket viszont fel kellene újítani úgy, mint Bécs belvárosában.


3. Semmi.

2015. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Még egy dolog...


Vidékiek szemében Budapest mindig úgy él, mint a koszos, büdös, lepukkant város.

Elárulom, hogy vidéken sokkal rosszabb városok vannak (persze nem a Diószeghy utcát kell összehasonlítani Sárvárral, és nem a Svábhegyet az ózdi hétes teleppel...)

2015. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Az utca koszos, de ettől függetlenül jól érzem magam. Minimális javulás megfigyelhető a környéken az utóbbi időben.

2. Több kuka kellene, a meglévőket gyakrabban kell üríteni, mert a szél kifújja a szemetet, és a közterület felügyelőknek jobban figyelni kell, kik azok az embercsoportok, akik a visszatérő kosz nagy részét okozzák.

3. Sokszor azt látom, hogy az út szélét sepregetik, illetve hogy a szemetet beleseprik a csatornába. Egyiknek sem látom sok értelmét. Ettől függetlenül lehetne több belőlük. Ártani nem ártana.

2015. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 25. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Belváros: szeretem, de kosz van, büdös (benzingőz és kutya és emberi ürülékek vegyesen), menekülnék is meg nem is

2.- Én (mivel takarító vagyok :D )büntetném a járda közepére szarató és otthagyó kutyás gazdákat, a kapubejárathoz vizelő embereket, stb. 1 alkalom 20 ezer - mindjárt lenne miből fizetni a takarítókat is :-)

3. Ahogy 1-es írta és nagyon köszönöm neki: valóban szélmalomharc. Lesikálom a járdát (társasházi takarító vagyok), még vizes, amikor jön valaki és a járda közepére pisilteti a kutyáját, csurog végig. Megkérem, hogy legközelebb a mellette, fél méterre sem lévő fa tövébe vigye vagy az úttestre a kutyáját, erre közli, hogy neki joga van a járda közepére vizeltetni a kutyáját, mert ez közterület.

Hiába próbálok tisztaságot tartani, sokszor 10 percig sem tart :-(

2015. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nagyon klassz város Budapest, én a 16. kerületben lakom, kertvárosban, ez egy gyönyörű, kissé falusias hely, itt minden tiszta, de itt az emberek rakják rendbe az utcákat.

2. Gondolom többet kell takarítani, mert a belváros általában tényleg nagyon koszos.

3. Semmi, nyilván jól végzik a munkájukat, de lehet, hogy kevesen vannak.

2015. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 yuda ***** válasza:
100%

Sajnos ahol nem takarítanak, ott pillanatok alatt koszos a környék. Sok ilyen hely van.

Feltehetőleg nem kizárólag a takarítók hibája, hanem két dolog:

Kevés a takarítók aránya ekkora igénytelen ember létszámához képest.


Három dolgot javasolnék:

- minden fórumon és médián folyamatosan kellene sulykolni és tudatosítani változatos formákban a környezettudatosságot. Sajnos ott tartunk, hogy az ország népessége jelentős részének óvodás szinten is nehéz elmagyarázni, hogy miért nem jó amit tesz. Hihetetlen, de egyszerűen nem értik.

Pl. kutyagazdik, csikk eldobók, szemetelők, illegális hulladék....

- Óvodás kortól tanítani, nevelni a következő generációt.

Ami most van, az harmatgyenge.

- közlekedéssel, gyárak füst és káros anyag kibocsátásával valamit kezdeni kellene. Túl sok pl. az autó és ha belenézel, gyakran kihasználatlan is. Egy ember ül benne és gyakori a dugó.

2015. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!