Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Székely vagy Magyar himnusz a...

Székely vagy Magyar himnusz a szebb?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a szebb?

Tartalmát tekintve a Székely is tartalmaz könyörgést, de valahogy mégis sokkal " emeltebb fővel " teszi ezt.


Illetve dallamilag is sokkal jobban tetszik.


Gondoltam először a politika kategóriára, de itt talán értelmesebb kommentek várhatók.



2015. okt. 30. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a székely himnusz jobban tetszik, viszont a magyar történelem nem ad okot vidámabb himnuszunkra.
2015. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Mindkettőt szeretem.
2015. dec. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Stewe007 válasza:
100%

Amit magyar himnusznak nevezel, az Magyarország himnusza.

A székelyek, bár ugyanúgy magyarok, a sorsuk más volt, másként oldották meg, nem az ország írott történelmét énekelték meg, hanem saját őstörténetükbe fogództak.


Egyébként ez nem élvezeti cikk. A himnusznak lényege, hogy nem az számít mennyire szép, hanem, hogy magadénak érzed-e vagy nem.

2017. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már elég régi a kérdés, de nem tudom mennyire lehet olyasmit úgy kérdezni, hogy " ki érzi magáénak " amire az emberek nagy részének az a reakciója, hogy megint állhatunk mint a szobrok, és megint csak a szokásos formalítás.
2017. aug. 3. 19:06
 5/8 Stewe007 válasza:
Akkor te hallgasd Lagzi Lajcsit!
2017. aug. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na ebből a rövid kommentedből is süt az értelem... Szóval szerinted mindenkinek odáig kell érte lenni, emrt hát himnusz, jajj, micsoda dolog...
2017. aug. 4. 19:41
 7/8 Stewe007 válasza:

Ha nem gondolod, hogy a himnusz több mint egy zenemű, akkor miért érdekel a szövege és a dallama?

Semmiféle területen nem létezik abszolút mérce, magadnak kell eldöntened, hogy tetszik, vagy nem. :)

2017. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Talán mert épp ebben van a válasz is.... nem azért érdekel mert egy himnusz, hanem szimplán a szövegük és a dallamuk stb összehasonlítása, ennyi.
2017. aug. 14. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!