Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megbocsájtható a szülők...

Megbocsájtható a szülők részéről, ha a gyerekük véletlenül megöl egy másikat?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Egy szülő elvileg mindent megbocsájt a gyermekének, de azért egy ilyen súlyú dolgot nem biztos, hogy könnyen lehet...
2008. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Ez azért már túlzás lenne. Olyannyira nem köteles megbocsátani,hogy pl ezért ki is tagadhatja jogilag is az örökségből.

Erkölcsileg pedig nagyon nehéz évek vagy akár évtizedek kellenek hozzá.

2008. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez attól is függ mi történt. A kérdésedben azt írod "véletlenül",ebben az esetben szerintem igenis megbocsájtható. De ha mondjuk valaki haszonszerzés céljából öl,vagy bosszúból az már elgondolkodtató. De azt szokták mondani,hogy a gyereke mindig a gyereke marad az embernek,bármit is csinál...
2008. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Életkorfüggő is a dolog. Nyilván egy kétévesnek jobban megbocsátja az anyja, ha véletlenül vízbe löki az egyévest, mintha ugyanezt egy huszonéves gyereke teszi.
2008. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
véletlenségről van szó...és hogy képes lehet-e egy szülő ezt valaha feldolgozni.
2008. szept. 12. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindig benne marad a fájdalom a szülőben. Van egy elvárása mindenkinek a gyereke felé. Ez pedig egy olyan törést okoz, hogy nem hiszem, hogy teljesen el lehet felejteni. Megbocsátani igen, azt lehet, de feldolgozni és elfelejteni sokkal nehezebb.
2008. szept. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ez nem megbocsájtás kérdése ebben az esetben, ha véletlenről van szó, de azt hiszem szándékos esetben sem. Egy ilyen helyzetben a fájdalom, a bánat, a kétségbeesés, szégyen, félelem, aggódás, ezek az érzések lehetnek leginkább. Nem hiszem hogy egy ilyen állapotban a harag, illetve a megbocsájtás szóba kerül. Nem ennyire egyszerű ez. Sokkal összetettebb dolog. Nagyon nehéz lehet feldolgozni, és mindenki másképp dolgozza fel. Ebből adódóan jöhet az esetleg, hogy az ember vagy elfogadja ezt később és beletörődik, vagy egy életre kitagadja a gyerekét, amivel szerintem nem old meg semmit, esetleg a szégyen érzetén javit kicsit.
2008. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha véletlen volt (pl. meglökte, és vízbe esett), és nem szándékos volt, vagy felelőtlenségből következett be (pl. ittas vezetés, száguldozás), akkor nincs mit megbocsátani.
2008. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez embertől függ. Hogy azért mégis, ki mit képes megbocsájtani a gyerekének. Helyzettől is függ... Ha megbocsájt, akkor elvakult, ha nem , akkor pedig nem szereti eléggé?.. Eléggé tág ez.
2008. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A véletlen nekem itt kicsit homályos. Pl. véletlen az, ha autót vezetsz és elgázolod az elsőbbséget meg nem adó biciklist/motorost vagy akár autót, akinek vezetője emiatt meghal? Mert ezt meg lehet bocsátani, márha tényleg mindent megtettél az elkerülés érdekében...
2008. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!