Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik az a 3-5 regény, amit...

Melyik az a 3-5 regény, amit kötelezővé (ajánlottá) tennél felnőttek számára?

Figyelt kérdés
Miért ezek?

2015. nov. 17. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Heller: 22-es csapdája, Merle: A sziget, Vian: Tajtékos napok, Bornai Tibor: Lőj az ördögre!, Asperján: Csapataink harcban állnak


Az indoklást mellőzöm.

Aki olvasta, annak nem kell indoklás, aki nem, az ugysem érteni.

Nem lehet megindokolni, hogy miért kedvenc ételem a pacal...

2015. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Semmit. Mégis hogy tennék kötelezővé bármit olvasni felnőttek számára?
2015. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Semmit. Én még azzal se értek egyet, hogy iskolában vannak kötelezők.


Ha meg akarják szerettetni az olvasást akkor arra a kötelező a legrosszabb megoldás, még ellentétes hatást is el lehet vele érni...

2015. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Egyet értek a 2-essel, 3-assal. Ha az ember azt érzi, hogy valamire kicsit is erőszakosan rá akarják venni, azonnali ellenállást szül. Így nem lehet embereket olvasásra rávenni.

Ha gyerekkorától fogva szeret olvasni, akkor könnyű a dolog, hiszen eleve keresni fogja a jó könyveket, ha nem szeret olvasni, akkor már nehezebb dió, inkább néhány lebilincselő rövid történetet javasolnék neki, ha érdekli.

2015. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

1.) George Orwell: 1984

(regény egy disztópikus világról, ahol a technika lehetővé tette, hogy az embereket állandóan megfigyeljék és akár gondolati szinten befolyásolják)

2.) Vaszilij Grosszman: Élet és sors

(a regény a XX. század Háború és Békéje. Bemutatja sztálinizmus emberellenes működését, a korabeli orosz társadalom összes rétegét, és természetesen magát a háborút ahogy az orosz kis katonák elkeseredve próbálják megállítani a német gőzhengert Sztálingrádban. Egy kis történelem- és tudomány filozófiával fűszerezve.

3.) Német László: Égető Eszter

(A regény egy nőnek az életét meséli el a Monarchia utolsó évtizedeitől (kb. 1890) Magyarország II. világháborút követő rövid demokratikus időszakáig (1946). Benne van az egész akkor magyar történelem, illetve szemmel követhető, hogy egy családban hogyan nyer tért generációról-generációra a demokratikus eszme.)


Én nem mondom, hogy ezek a kötelező lenne bárkinek, de ajánlom. Nekem nagyon tetszettek. Ha valami furcsa dolog történne a világban, és kötelező regényeket kellene kijelölni felnőtteknek én ezeket tenném kötelezővé.

2015. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Egyik sem. Ami kötelező, az mindig csak ellenérzést szül. Aki szeret olvasni, úgyis megtalálja magának a neki megfelelőt, aki pedig nem, annak minek nyomorítsam a lelkét a szerintem jó könyvekkel?
2015. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szándékosan a 2-4 ill 6-os válaszadókéhoz hasonló okoskodásra felkészülve tettem zárójelbe az ajánlott kifejezést, de ezek szerint vannak emberek - szép számmal - akik számára a kötözködés és az okoskodás fontosabb, mint hogy megosszák másokkal az irodalmi élményeiket.

A többieknek köszönöm.

2015. nov. 18. 12:48
 8/9 A kérdező kommentje:

1-esnek: szándékosan nem a kedvenc könyvre kérdeztem rá, mert azt valóban nem mindig lehet megindokolni, azt viszont igen, miért tartanád fontosnak, hogy mások is elolvassák az általad nagyra tartott irodalmat.

Persze tiszteletben tartom, ha ezt az információt meg akarod tartani magadnak! :)

Tőlem egyszer valaki megkérdezte, miért éppen a disztópikus regényeket szeretem, és hirtelen én sem tudtam válaszolni, idő kellett, hogy meg tudjam fogalmazni a vonzódásom okát.

2015. nov. 18. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem azzal kapcsolatban volt a kérdésem, hogy miért tennéd kötelezővé, hanem hogy miért FELNŐTTek számára.
2015. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!