Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hallgattam Ak26-ot, és van...

Hallgattam Ak26-ot, és van egy olyan száma hogy "kalasnyikov" . Nem tudom ennek a szónak a jelentését, valaki leirná röviden?

Figyelt kérdés
2015. dec. 12. 09:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A kalasnyikov az AK-47 típusú gépkarabély, polgári nevén géppisztoly. Nevét a tervezőjéről, Mihail Kalasnyikovról kapta.

[link]

2015. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Alexander Kalasnyikov, az AK-47-es gépfegyver feltalálója, amiből később több verzió készült, mint például az AK-74.
2015. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Az AK-47 nem géppisztoly. Az az UZI, MP7, P-90 például. Az AK-47 az gépfegyver, azon belül pedig géppuska.
2015. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

# SűrítettLevegő


Ne téveszd meg a kérdezőt! Az AK-47 egész pontosan gépkarabély, nem géppuska. A népnyelv hívja géppisztolynak. Feltalálóját pedig Mihail Tyimofejevics Kalasnyikovnak hívják (nem Alekszandernek).

2015. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Titusztitusz ***** válasza:
4-es...Azért még téged is pontosítani kell egy kicsit...A "gépkarabély" meghatározás az az ANGOLSZÁSZ NYELVTERÜLETEN használatos fogalom, főleg az USA-ban használják arra a fegyvertípusra, amit ERRE FELÉNK GÉPPISZTOLYNAK hívnak...Szóval a "keleteurópai" szóhasználat, és katonai rendszerfogalom szerint az AK-47-es és variánsai "géppisztoly" kategória...(Az mondjuk tökéletesen igaz, hogy NEM gépfegyver, és nem géppuska...)
2015. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

# Titusztitusz


Téged kell pontosítani, a magyar fegyveres erőknél a hivatalos megnevezése gépkarabély, csak a népnyelv hívja géppisztolynak.


Elhiheted, voltam katona, AK-47-esem is volt. :)

2015. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Titusztitusz ***** válasza:
Lehet hogy csodálkozni fogol, de énis voltam katona...Mégpedig tiszti rangban,és évekig...Éshát az AK és egyébb lőfegyver több éven keresztül volt elválaszthatatlan jó barátom...A wikipédia, meg hasonló netes cikkek "amerikamajmoló", meg "modernkedő" szövegei meg nem érdekelnek...Az AK-47 fegyvercsalád tagjai a SZOVJETUNIÓBAN készültek, ott lettek rendszeresítve, és OTT LETTEK rendszerbe foglalva, és náluk NEM LÉTEZETT OLYAN KATEGÓRIA hogy "gépkarabély"...Ez a kategória csak az USA-ban volt használatos, és a NATO-ban...Az orosz/szovjet, és varsói szerződés kategória a "géppisztoly" volt...Mást én továbbra sem tudok mondani...
2015. dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Titusztitusz ***** válasza:
Még valami akkor a téma kapcsán...Ha valaki gondolja, kérdezzen már meg idősebb egykori katonákat, hogy pl. miként ismerték mondjuk az "AMD-65" kézi lőfegyvert...(Ez a fegyver az AK fegyvercsalád egyik magyar gyártmányu változata volt, amit sokáig használtak a magyar fegyveres erőknél, úgyhogy ezt sokaknak ismernie kéne azért...)Kíváncsi leszek rá, hogy hányan fogják azt mondani hogy ez a fegyver "gépkarabély"...(Valójában ez is GÉPPISZTOLY kategória volt a maga idejében...)
2015. dec. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

# Titusztitusz


Igen, csodálkozom, hogy voltál katona. Sőt, el sem hiszem. Igazad van, hagyjuk az angolt. Maradjunk az orosznál.


Az AK-47 az "ávtomáticseszkij kárábin" (röviden "ávtomát") magyarul gépkarabélynak fordítják.


A géppisztolyt oroszul úgy mondják, hogy "pisztoljet-puljemjot". Orosz gyártmányú géppisztoly például a PPSZ-43.


De az AK-47 az "ávtomáticseszkij kárábin", magyarul gépkarabély. Ha kell, cirill betűkkel is bepötyögöm, de azt nem mindig adja vissza ez az oldal.

2015. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Titusztitusz ***** válasza:
Én meg rajtad csodálkozok, hogy ennyire játszod az értetlent...De akkor vedd úgy, hogy most sóhajtottam szomorúan egyet, és újracsak nekikezdek akkor a magyarázatnak, hogy értsd a lényeget...Kezdem azzal, hogy mint azt már említettem NEM ÉRDEKELNEK a neten fellelhető wikipédia meg egyébb cikkek írásai, mivel ezek egytöl-egyik már a MAI KONCEPCIÓK lenyomatai...És amit említettél az orosz megnevezésröl, minden bizonnyal az is az...De ha nem hiszel nekem, és nem akarsz megkérdezni olyan egykori katonákat, akik ANNAK IDEJÉN AK, vagy AMD géppisztolyt(!!) használtak katonakorukban, akkor ajánlanék neked olyan fegyverekkel foglalkozó szakkönyveket, amiket még a rendszerváltás előtt adtak ki...Pl. Vedd kézbe ha módod van rá, az "Arzenál 82' címü SZÍNVONALAS kis könyvecskét, és lapozz bele...Majd meg fogod látni azt, hogy mind az AK-t, mind annak MAGYAR GYÁRTÁSU VARIÁCIÓJÁT az AMD-65-öt GÉPPISZTOLYNAK fogja nevezni a könyv, míg pl. ezen fegyverek akkori ami riválisát, az "M-16"-ot "gépkarabélynak", avagy "automata puskának"...És ez a dolog nem véletlen...Az AKKORI SZERZŐK KOMOLY HADITECHNIKAI SZAKEMBEREK voltak, ismert nevek, nemúgy mint a mai wikipédia szerzői, meg a 400 ft-os puhafedelü könyveket futószalagon ontó féllaikus, internetröl ollózó szerzők...Szóval ajánlanám, hogy kicsit NÉZZ UTÁNA DOLGOKNAK ALAPOSABBAN azért, ha nekem nem hiszel...Ennyit bevezetésképpen, de mindjárt írok akkor neked egy kicsit bővebb ismertetőt is a téma magyarázatául egy másik hsz-ben...
2015. dec. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!