Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 14 éves lánynak milyen Radnóti...

14 éves lánynak milyen Radnóti vagy József Attila verset ajánlatok szavalóra?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Radnóti: Bájoló
2010. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kései sirató, József Attila
2010. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan azt, amit a legelső írt. Leggyönyörűbb (:
2010. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább Radnóti...a Kései sirató inkább idősebbeknek való, egy fiatal,életvidám lány szájából még a legcsodálatosabb előadásban is rosszul hangzik...
2010. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt nem írta, hogy életvidám lenne.
2010. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A kései siratót én nagyon szeretem, de szerintem az "férfi vers", egy érett, férfi szájából igazán hiteles és megrázó. Igazából egyik költő sem írt igazán olyan verset ami egy 14 éves lány szájából hitelesen hangzik, de ha tehetséges vagy, akkor előtudod adni, úgy, hogy megérintsd az ember lelkét.

Én nagyon szeretem József Attilától a Tudod, hogy nincs bocsánat című verset, a Mond mit érlel annak a sorsa..című versét.

Radnótitól pedig szerintem a magyar irodalom egyik legszebb költeménye a Nem tudhatom, bár az alapvers a versmondó versenyeken :)

2013. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!