Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A skinhead-ek ről mit kell tudni?

Roadkill kérdése:

A skinhead-ek ről mit kell tudni?

Figyelt kérdés
Jó most ne azzal hogy köcsög názik meg ilyenek ha nem hogy milyenek,vagyis aki igazi skinhead az milyen.Főképp a természetük érdekelne,meg mindenkire veszélyesekk-e.Előre is köszönöm szépen:D 17\f

2015. dec. 19. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Jó kérdés. Akikkel eddig találkoztam és akiket ismertem, sima alávaló senkiháziak voltak. Csak kötekedtek azokkal, akik nem tetszettek nekik, és barátkoztak azokkal, akik hasonló aljadékok voltak. Cigányokkal is. A nagy skinheadség addig volt meg, amíg csak beszélni kellett róla. Csövibortól lebutultak minden este és ők voltak az utca királya.


Hogy mennyire veszélyesek, ha csoportban vannak, te egyedül, vagy náluk jóval kevesebb barátoddal és látványosan elkülönülsz tőlük, értsd, nem úgy nézel ki, mint aki 5 éven belül csöves vagy munkanélküli alkoholista panelproli lesz, akkor lehet, hogy beléd/belétek kötnek és verekedést provokálnak. Viszont elég jól behatárolhatók a városoknak azok a részei, ahol ők előfordulnak, szóval nem nehéz őket elkerülni.

2015. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
azt hogy akiket a tévé, média skinheadeknek mutat meg azok nem azok. A skinheadek ugyanis antirasszisták voltak eredetileg. Lásd még: Skinheads Against Racial Prejudice
2015. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 zgyzgy ***** válasza:
97%

Még létezik ez a szubkultúra?

Annak idején voltak ezek a kopasz, bakancsos, bomberdzsekis fazonok, akik utálták a cigányokat, zsidókat, négereket, arabokat, és szakadt helyekre jártak illegális koncertekre, pl. Mos-oi, ETA, CPG (YT-n nézz utána).

Voltak köztük nyugisabbak, meg voltak a balhésak.

Általában verték a punkokat, az anarchistákat, a Depeche Mode-osokat, Bonanzásokat, diszkósokat, csöveseket.

Amúgy elég alja népség voltak.

Szerintem, aki 2015-ben még skinhead, az vagy a múltban él, vagy csak dísz-kopasz.

Jómagam már 15 éve nem láttam egyet sem.

2015. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7-8 éve még léteztek, azt tudom igazolni.
2015. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szépek.
2015. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat srácok sokat segitedtetek,akkor ők rosszak voltak,ugye?
2015. dec. 20. 10:01
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Igen, sajnos a köcsög nácikat mutogatják mindenhol, hogy lejárassanak minket. DE egyáltalán nem ilyen a skinhead szubkultúra. A szubkultúra alapja a nemzet, ellenség bárki, aki a nemzetnek ártalmas(kommunisták, anarchisták, liberálisok, cionisták, bizonyos kisebbségek stb.). Sajnos mire elért hozzánk ('80-as évek környéke) nagyon eldeformálódott, és sokan már csak a balhét és a rasszizmust vették át belőle. Ez mondjuk nem azt jelenti, hogy SHARP (Skinheads Against Racial Prejudication) párti lennék, mivel ők sem őrizték meg az igazi szubkultúrát, ők csak kopsz hippik skinheadnek öltözve. A bonehead az az a bizonyos "csúnyafasisztnácirasszista", akit a média mutat, ők a raciális homogenitásra törekednek, ők sem skinheadek, mivel az igazi skin megél a kisebbségekkel békében, csupán a káros részét támadja, ezt bizonyítja, hogy nem egyszer láttam már cigány skinheadet fehér skinekkel nagy békességben.

Most, hogy nagy vonalakban tisztáztuk a skinhead fogalmár. térjünk át a jellemükre: ember függő, hogy milyen egy skinhead jelleme, de általában tüzesebb, harciasabb egy átlagembernél.

Egyáltalán nem veszélyesek mindenkire, de lehetőleg ne menj Egészséges Fejbőr koncertre Szovjetunió zászlóval, vagy sarló-kalapács mintás ruhában. Én úgy figyeltem meg, hogy amíg nem tartozol legalább 50% bizonyossággal a fönt említett csoportokba, akkor békén hagynak(kivétel: bármelyikükbe belekötsz, akkor egyből támad mindenki).

2015. dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó sokat segitettél,akkor már értem vagyis az olyan kisebbségeket támadják akik ártani akarnak,ugye de amúgy ugyanúgy átlag emberek?
2015. dec. 20. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a téma, akkor nézd meg a This is England című filmet.
2016. jan. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 RASH39 ***** válasza:
Egyik hülyébb mint a másik!Egy skinhead támad mindent ami a nacionalizmussal kapcsolatos te majom!Azért skinhead mert antinacionalista.Olyant persze még soha sem hallottál,hogy rash skinhead mi?Ők kommunista,anarchista és anarchokommunista skinheadek.Szóval ennyit arról a sok hülyeségről amit itt összehordtál.Olvasni is kéne nemcsak játszani azt a tudatlan fejedet!
2016. aug. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!