Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelenthetnek ezek a...

Mit jelenthetnek ezek a rejtélyes sorok? Hogy értelmeznétek?

Figyelt kérdés

Csak ami nincs, annak van bokra,

csak ami lesz, az a virág,

ami van, széthull darabokra.


Gondolkoztam, sikerült kiötlenem valamit, de kíváncsi vagyok a ti véleményeitekre.


2010. márc. 23. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell sehogyan értelmezni ez egy zűrzavaros logikátlan értelmetlen hablaty.
2010. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg az... pfff. Attól még, hogy te nem érted, nem hülyeség. Csak hogy tudd, nagyokos, az egyik legnagyobb magyar költőtől származnak ezek a sorok.

Várom az ÉRTELMES válaszokat.

2010. márc. 23. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:

A jelen rögtön elmúlik, nem számít. Az álmaink, terveink fognak "kivirágozni", azok határozzák meg a jövőnket.


Én így értelmezem.

2010. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem :

1. sor- ami nincs nekünk, arra vágyunk

2. sor- a jövő titok

3. sor- a jelent úgyis elmúlik


Lehet nagy baromságot mondtam.

2010. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben, kell hogy megértsd a költő sorait.
2010. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem minden esetben kell, nem is akarom mindig, de ez a pár sor egyszerűen nem hagy nyugodni.
2010. márc. 23. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:
múlt, jövő, jelen
2010. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem, hogy ami már elmúlt, azt túlértékeljük, miközben a jövő hozza az igazi értéket, a jelen pedig zűrzavaros.
2010. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vágyunk valamire/ami nincs/és úgy gondoljuk csodálatos lesz,ha elérjük,megszerezzük.Ám amikor megkapjuk,hamarosan értéktelenné válik számunkra.
2010. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ezt nem kell sehogyan értelmezni ez egy zűrzavaros logikátlan értelmetlen hablaty."



De ha mondjuk Ady írta volna, egyből lenne értelme, csak annyira komplex, hogy nem lehet megfejteni, mi?

2011. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!