Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magány elleni megoldás? Mi a...

Magány elleni megoldás? Mi a véleményetek? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Nagy gondnak tartom, hogy manapság nincsenek igazi közösségek. Sokan vannak/vagyunk egyedül, pedig nem kellene magányosnak lennünk és begubóznunk.

Mi lenne a véleményetek egy önellátó közösségről, ahol szinte mindenki ismerné egymást legalább látásból, sok közös programmal és ott segítenénk a másiknak, ahol tudnánk? Lehet, hogy vannak még ilyen közösségek, azonban ez nem nagyon jellemző a mai társadalomra.

Esetleg milyen ötleted van egy ilyen önellátó közösség létrehozásával kapcsolatban? (Nem vallási közösségre gondolok, sem szektára, hanem egy "normális" embercsoportra.)


2010. márc. 24. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nos te leírtad a már létező Bárka-programot.

Csak elhatározás kérdése és csatlakozhatsz hozzájuk!

2010. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszene. Remélem, ha megalakulna, nem lenne kizáró ok a belépéshez, hogy csak 14 éves vagyok. :-D Bár (még) nincsenek olyan problémáim, amik a klasszikus felnőttkorral járnak, de magányos vagyok, és mindig is a nálam idősebbekkel jöttem ki jól. Tehát nekem tetszene egy ilyen, rémes tud lenni, ha az ember állandóan egyedül van. Persze, a korombeliek közt rengeteg "klikk" van, de félek tőlük, zavarnak.
2010. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2010. márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hm. Érdekes a bárka-program. Azonban egy kicsit megijeszt, hogy az a Magyarok Szövetsége oldalán található.
2010. márc. 24. 10:29
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves 10:10-es! :-)

Esetleg lenne valami ötleted azzal kapcsolatban, hogy milyen közösségi programokat lehetne szervezni?

2010. márc. 24. 11:03
 6/14 anonim ***** válasza:
Így kezdődik a kommunizmus, az emberek egységesek akarnak lenni, tűnjenek el a nevek, stb legyen egy hatalmas egység. Aztán megelégelik sok idő múlva és majd olyan kérdéseket raknak fel, hogy "Miért nem lehetek végre egyedül?" Aztán újból előtérbe kerül az ember, a nevek és megy tovább a körforgás...
2010. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Hozzászóló! Ebből a szempontból még nem is vizsgáltam meg a kérdést, eszembe sem jutott. Valószínűleg az aranyközépút lenne a helyes megoldás: barátságos környezet, ugyanakkor az egyént sem elnyomni...
2010. márc. 24. 16:54
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, csakhogy emberekről van szó, akikkel ezt lehetetlen megvalósítani. Ha nincsenek közösségek mint ma, akkor a demokráciát kihasználva egy csomó emberből állat lesz, elszabadulnak az indulatok, gyerekek nem büntethetők, azt csinálnak amit akarnak. Ha kommunizmus lenne, azaz egység, akkor pedig a szabadságért jelszóval akarnának kitörni, akkor pedig azért lennének gondok. És az arany középutat sajnos nem lehet megvalósítani, és az okai ennek maguk az emberek.
2010. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet, hogy nincs arany középút. Egy kisebb falu tökéletes lenne az emberi közösség szempontjából. Ha az emberek kedvesebbek lennének egymással, figyelnének a másikra, lennének közös programjaik, és nem a tv előtt élnék ki a közösség iránti vágyat. Tulajdonképpen hozzáállás kérdése, és nem hiszem, hogy ez lenne a kommunizmus vagy a másik véglet.
2010. márc. 24. 18:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért ijesztett meg a magyarok szövetsége?

Egyébként az ötletgazda egy tanár,vannak mag-falvak,ahol élnek is ilyen szellemiségben emberek(plGomba mellett).

Pár embert ismerek,aki bár nem ilyen közösségbe él,ok,mindegyik kissé elvont álmodozó,de jó emberek.

2010. márc. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!