Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régebben mit csináltak a tök...

Régebben mit csináltak a tök magányos, félénkebb fiatalok szabadidejükben?

Figyelt kérdés
Most könnyedén felmehetnek az internetre, ismerkedhetnek ott is akár ha élőben nem megy, viszont amikor nem volt internet, nem tudták azzal se lefoglalni magukat, akkor mit csináltak? Egy ilyen totál magányos ember élete a régebbi időkben még unalmasabb és kellemetlenebb volt? (Most eltekintve azoktól akik élvezik a magányt, a magányos emberek többsége azért nem élvezi)
2015. dec. 31. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon rosszul gondolod. Mivel nem volt internet, de még csak mobiltelefon se, ezért az emberek nagyon sokat voltak társaságban. Ti már el sem tudnátok képzelni internet nélkül az életet, pedig sok szempontból jobb volt nélküle. Régen összejártak a családok, szomszédok, barátok kártyázni, borozgatni, moziba, diszkóba jártunk, horgásztunk, bográcsoztunk.

Régen szerintem sokkal kevesebb embernek okozott problémát az ismerkedés, a legcsúnyább lány is "elkelt" a faluba, és már felnőtt gyermekei vannak.

Szerintem épp az internet tett/tesz zárkózottá, magányossá sok fiatalt. Számítógép előtt nehéz szocializálódni, nehéz megtanulni értékes emberi kapcsolatokat kialakítani, deformált, torz személyiségek alakulna ki miatta, és jobban elszigetel, mint bármi más.

Én 70'-es, 80'-as években voltam gyerek, kamasz, fiatal felnőtt, és egyetlen pillanatban sem unatkoztam.

2015. dec. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!