Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért aránytalanul nagyobb...

Miért aránytalanul nagyobb számú a férfi migráns a közelkeletről?

Figyelt kérdés

(Az alábbi részkérdéseim csupán a kiinduló kérdésem pontosítása, körüljárása miatt van, a fő kérdésem a fenti.)


Más szóval:

Miért dönt és döntött úgy -a férfiak számához viszonyítva- aránytalanul jóval nagyobb számú nő, hogy (gyermekeikkel) ott maradnak?


Van köze valamiféle morálnak, népszokásnak, kultúrának, gondolkodásmódnak ehhez?


Önzőségből, a nők lenézéséből, a nők értéktelennek tartott mivoltából ered eme hozzáállása a közelkeleti férfiak többségének vajon?


És a gyermekek miért maradnak a háborúban aránytalnul többen, mint a migráns gyermekek? Nem tudok róla, h az arabok lenéznék a gyerekeket, míg a nőkre a legtöbb arab (tudtommal) tárgyként tekint.


Avagy tudatos terv része a legtöbb migráns férfi fejében, hogy valami okból kifolyólag ők néznek szét előbb Nyugat-Európában, majd kihozzák a családjukat? (Bár ezt kétlem, de ez is egy elvi verzió.)


Valamint érdekel, aki tud vonatkozó cikkeket linkelni a kérdésben pro és kontra.

Ugyanis több, mint egy órán át keresgéltem, de legfeljebb elszórtan a női katonákról találtam cikkeket, de semmi evvel kapcsolatos konktrétat.


A privát meglátásod is érdekel,

és szakíróké szintén.



2016. jan. 3. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Ők készítik elő a terepet. Te nem így tennél a helyükben? Idejönnek, megvetik a lábukat, mire lesz szállás, munka, segély, megélhetés, majd jönnek utánuk a feleségeik, idős szüleik, meg a pereputty.


Szép, színes társadalom leszünk, pár millió új kedves, vidám, toleráns, muszlim európai honfitárssal. Nem tök jó?

2016. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Kezdjük azzal, hogy honnan veszed az állításod, amit tényként kezelsz? Hol van arról hiteles statisztikai adat, hogy mennyi migránsból mennyi a nő?


Ha ez megvan, akkor tovább lehet gondolni,hogy az esetleg(!) valóban magasabb arány összhangban van-e annak az országnak a demográfiai adataival, ahonnan jönnek.


Talán el lehet gondolkodni azon, hogy sok család csak egy családtag számára elég pénzt tudott összeszedni a meneküléshez, és logikus, hogy a legerősebb családtagot küldi, akinek legtöbb esélye van a sikeres útra.


Esetleg megfordulhat a fejedbe, hogy a férfiak nem "csak" a háború "általános" rémségei, hanem a konkrét katonai besorozás és háborús részvétel elöl is menekülnek, így nagyobb eséllyel szánják rá magukat az útra.

2016. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eddig két választ kaptam (ha a jelen kommentem alatt nem született esetleg újabb), és remeknek tartom mindkettőt, köszönöm szépen nektek a pontosításotokat, kiegészítéseteket. :)


Valóban, pontatlanul fogalmaztam itt-ott, bár igyekeztem átgondolni több tényezőt is, mégse mindent sikerült részemről első nekifutásra, ezek szerint.


(Egyébként épp ezért tettem fel kérdésem, mivel még csak hébe-hóba gondolkoztam e kérdésen, bár már hónapokkal ezelőtt is felvetődtek bennem.)


Kedves Hakapeszi, első hozzászólóhoz külön szavaim (de téynleg mindkettőtöknek köszi a meglátásotokat) :


Elnézést kérek, minimum egy ponton átgondolatlan voltam.

Ugyanis ez az általad felvetett verzió is valóban hasonlóan lehetséges talán, ebben igazad lehet, és azért is furcsa, hogy azt írtam:

kétlem, hogy sok férfi előkészítő terepszemle miatt jön ki nyugatra egyedül, mivel korábban is tudtam arról, hogy pl a macedónok, albánok, bosnyákok stb részéről már évek óta bevett szokás Németországban vendégmunkáskodni, csak ők ugye összedobták családilag az utiköltséget az idősebb, erősebb férfiak számára, majd eme férfi családtagok hazaküldték a nyugati munkából szerzett pénzt. Évekig így jártak el a Balkánról tömegesen.


És nem csak a balkáni háború alatt, tudtommal, hanem előtte is, azóta is.


A jelen, 2015-ös statisztikák szerint is a balkániak áramolnak legtöbben Ny-Eu-ba -bár valóban a staitisztitákat több téren is hamisítják, hiszen a hatalom egyik manipulációs eszköze a statisztika hamisítás, ha nem is mindig járnak el ekként-, és állítólag a közelkeletiek kevésbé hatalmas számban jöttek át, csak hát a média az illegális úton áthaladó tömegről beszélt szinte kizárólag, 2015-ben.

...


Csakhogy, mégis bizonytalan vagyok a jelenlegi, küzelkeleti migránsok kapcsán e verzióban. Ugyanis erkölcsös-e vajon, hogy pl Ibrahim gondol egyet:

"Nah, körülnézek Németbe', oszt' addig a családomat lehet h szétlövik az elkövetkező hónapokban, de ha mázlijuk van, akkó' monGYuk fél év múúú'va gyühetnek ők is hozzám..."?


Szóval korrigálom a felvetésem:

nem az a megfelelő szó, hogy kétlem e verziót, hanem hogy bizonytalan vagyok benne.

2016. jan. 3. 15:21
 4/8 A kérdező kommentje:

Illetőleg további kommentem, hogy Hakapeszinek viszont az ironikus záró mondatával csak félig értek egyet, félig nem.

Évtizedek óta a törökök egy része többé-kevésbé integrálódott Németo-ban. Igaz nem mind, és aki igen, állítólag azok közül se mind tökéletesen...

2016. jan. 3. 15:27
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
67%
Mert a nők beteljesítik a npi princípiumot és szülnek :D
2016. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
...hogy milyen princípiumot?
2016. jan. 5. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert a bevándorlás egy arab terjeszkedés... nőket mégsem küldhettek Európa elfoglalására
2016. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiú gyermekek, kiskorú fiúk akik ma holnap férfiakká lesznek azok aránya "csak" 90%, a férfiaké pedig 66.6% a nőkhöz viszonyítva. Tehát 1 szál arab kislányra 11.1 arab fiúcska jutna Európában. Sok hátrahagyott nő pedig szerteszét Jordániában és a török táborokban van úgymond hátrahagyva amíg a férfiak rendezkednek európa szívében. Evvel zsarolja a török a német kormányt hogy ha nem fizet ránkereszti a fekete csuhás csajszikat, gyerekeket is ide. Tök jó nem?
2017. márc. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!