Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ajánlana valaki nekem Budapest...

Ajánlana valaki nekem Budapest belvárosában igazi kocsmát?

Figyelt kérdés

Csak mert már a falra mászom attól, hogy szinte mindenhol ezek flancos, strandra is SZTK szemüvegben és sálban járó állértelmiségi sznobokkal telt, posztmodern-minimalista belsőterű valamik vannak (amiket én nem vagyok hajlandó kocsmának nevezni!), ahol az ezer forintos söröket kinyalt és arcra varrott művigyorú, egy emberi gesztust fel nem mutató pultosok szolgálják fel, és az ember önkéntelenül is úgy érzi magát az ilyen helyeken, mint aki öt karót lenyelt.


Továbbra is szorgosan keresem a kicsit homályos belsőjű, kicsit kormos falú, kicsit olcsó sör és feles szagú, kicsit mélabús és proli, de annál inkább emberarcú, igazi magyar kocsmát, aminek a fémpultja mögül egy ötvenes éveiben járó, telt, nagyhangú, bőbeszédű és joviális néni szolgálja fel a 250 forintos Kőbányait, és ahol egy élmény mindig meghallgatni, amint épp az öregek kibeszélik a napi politikát.


Ha valaki tud ilyen helyről Budapest belvárosában, annak ezer köszönet, ha megadja a kocsma nevét.



2016. jan. 17. 21:00
 1/1 anonim ***** válasza:
nincs...
2017. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!