Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak-e itt olyanok, akik...

Vannak-e itt olyanok, akik Székesfehérváron lokálpatrióták, és érdeklődnek az ott 1870 körül épült színház építése és az építők iránt?

Figyelt kérdés

Ahogy tudom az első kőszínház volt, de szeretném megtudni, hogy kik finanszírozták, kikkel építtették, stb., a részleteket.


Írtam már olyan embernek, aki a város történetével foglalkozott, de nem is válaszolt.

A levéltár sem; hogy vannak-e irataik, akár a színházzal, akár az iparosokkal kapcsolatban.

Pedig a levéltárban biztos lenne valami, de nem tudok odamenni.

Igazából nem is volt olyan régen, sokan emlékezhetnek a családban mesélt dolgokra, hogy kinek az őse dolgozott ott és hogyan, mit. Ami segíthetne megtudni valamit.



2016. jan. 19. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Két dolog jutott eszembe, amit talán érdemes lenne megpróbálnod, ha már egyik helyről sem kaptál választ: ha felvennéd a kapcsolatot a Vörösmarty Mihály Könyvtárral, akkor egyrészt kiderülhetne, hogy van-e esetleg számodra érdekes dokumentumuk a témában, másrészt el tudom képzelni, hogy van annyi szakmai kapcsolatuk a levéltárral, hogy tudnának olyan embert ajánlani neked ott, aki segítőkészebben állna a kérésedhez, mint akinél a megkeresésed elakadt annak idején.


A másik pedig a Fejér Megyei Építészek Kamarája, akinek nyilván nem feladatköre az ilyen jellegű felvilágosítás, de feltételezem, hogy annyit megtennének egy kis jóindulattal, hogy a kereséshez adnak neked valami ötletet, támpontot.

2016. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor ott próbálkozom. Igen, mindig a legtöbb munka a megfelelő embert megtalálni; mindenütt mindenben.

DE erre, amit írtál, nem gondoltam még, jó ötlet; köszönöm.

2016. jan. 19. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, remélem, valaki tud majd segíteni.


[link]


[link]


(Ha levélre nem válaszoltak, szerintem azért lehet, hogy telefonon a levéltárat is érdemes lenne felhívni.)

2016. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. jan. 19. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!