Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok sorolni néhány...

Tudnátok sorolni néhány francia rendezőt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen kutakodtam, találtam is néhányat, de az az igazság, hogy nem különösebben vagyok otthon a filmiparban, ezért nem tudom megállapítani, hogy melyikőjük jelentős és melyikőjük nem annyira.

Sokat segítenétek, ha esetleg bemutatnátok egy-egy rendezőt néhány szóval. Köszönöm szépen! :)



2016. jan. 24. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2016. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Wikin 108 francia rendezőnek van oldala - [link] - közülük mindenképpen megemlíteném:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

és a színészrendezőt:

[link]


Leginkább azért ezeket, mert én sem vagyok otthon a filmiparban, ezeknek a nevét mégis ismerem, tehát lenniük kell valakiknek, ha már egyszer hallottam róluk... és mert legtöbbjükről tudom, hogy a valami komoly médiasulit végzett barátnőm tanult róluk, filmeket kellett néznie tőlük, szóval, ha tananyagok, akkor nyilván ismertek :)

2016. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettetek! :)
2016. jan. 24. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem François Ozon a kedvencem, aki abszurd filmjeiről híres.


23f

2016. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jean-Marie Poiré, a Jöttünk-láttunk-visszamennénk rendezöje,


Luc Besson-t pedig akció-jellegű, mondanivalóval is bíró filmjei miatt emelném ki.

2016. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!