Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A rapzene milyen mértékben...

A rapzene milyen mértékben járul hozzá a fiatalkorú bűnözéshez a magyar társadalomban?

Figyelt kérdés

Szerintem van benne szerepe . Ha meghallgatja az ember Mr.Busta , Dopeman , Barbárfivérek , Ganxsta Zolee stb. számait akkor azokban azért nem kis mértékben vannak olyan sorok hogy a törvényre magasról tenni kell , a fiatalság egyenlő az utcai bandázással és a szabályszegéssel meg hasonlók .

Ti hogy látjátok ? Erről még sosem láttam/olvastam széleskörű elemzést.



2016. febr. 3. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a széleskörű elemzést nem itt fogod először olvasni, vagyis tőlem biztosan nem. De gondoltam válaszolok, mret vannak gondolataim ezzel kapcsolatban.


Szerintem is vannak ilyen sorok a zenék szövegeiben, ez egyértelmű. Viszont szerintem nem jó a megközelítés. Nem hinném, hogy a fiatalkorú bűnözők a zenék hatására tennék ezt. Vagy ha mégis előfordult ilyen, nagyon alacsony számban. Ez a leginkább akkor történhet meg, ha személyes kapcsolatban állt az énekessel, szinte "istenként" kezelte és példaképként tekintett rá. Egyéb esetben nem valószínű, hogy a saját életét azért elrontaná, mert egy általa kedvelt énekes ezt rappelte egy szövegében.

Viszont ha megofrdítjuk az egészet, akkor több összefüggést találhatunk. Ezek az emberek olyan szociális háttérrel nőttek fel, ami a bűnözésre sarkallta őket. Talán a közvetlen környezetében is volt olyan, aki erre ösztönözte. És a viselkedésmódjukat ezek a zenék tükrözik leginkább, így lehet összefüggés.

Így összességében azt mondom, hogy volt olyan, aki ennek hatására, de a legtöbb bűnözőnek nem innen indult a "vágy" a bűnözésre. Azonban végiggondolva...talán segített a végrehajtásában.

Szerintem nem leher ezekre a zenékre fogni, mert csak a zene miatt nem bűnözne senki, kell az erre hajlamos háttér is.


Viszont jogosan merült fel és talán motiválóan hathat is valami őrültség elkövetésére.

2016. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem személyiségfüggő.

Aki nem hajlik a rosszra, hallgathat akármilyen zenét.

Akit meg bele lehet rántani... az rap zene nélkül is belecsúszik.

2016. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Rohadtul nincs.


Bárki lehet tolvaj ,akár hallgasson hallgasson Vivaldi-t ,vagy Snopp Dog-ot.


(Ui: a felsorolt zeneszerzők szärok)


Üdv!

2016. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez ilyen tipikus proli hozzáállás.

Senki nem lesz bűnöző a zenétől, ez hülyeség. Régen a rockzenét is elővették ezért a videójátékokat stb.


A valódi problèmát nem a gengszter rap jelenti hanem a szegénység pl cigánysorok kilátástalansága, alkolista szülők stb.

2016. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 Egyetértek . Számomra ez a leghasznosabb válasz . Azt hiszem ezt valóban így lehet összetenni . Én sem gondolom azt hogy csak azért lennének az utcán erőszakosak a kölykök mert sok ilyet hallgattak . A szociális háttér ... na igen , az mindent elmond.


#2 Neked is igazad van .


#3 Azért ezt nem lehet egyoldalúan kijelenteni , mint ahogy a második válaszoló mondta személyiségfüggő.


#4 Nem jelentettem ki , hogy a zene teszi bűnözővé az adott embert. Csak úgy vélem kis mértékben közrejátszik , felbátorítja . Egyébként valóban az a fő okozója sok meggondolatlan cselekedetnek amit mondtál. Nem hinném hogy ez "proli hozzállás" . Akkor volna az ha csakis a zenére fognám és semmi másra.

2016. febr. 3. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát a füvezés mindenképp népszerűbb lett tőle... Egyébként meg szerintem is inkább ott van a lényeg, hogy a kétmillishajú cigis gengsztergyerekek/felnőttek alapból hajlamosabbak az ilyen zenék hallgatására. Szerintem a magyar rap kialakulása is, leszámítva persze a nagyöregeket akik kitalálták a rapet, ezekből a srácokból nőtt ki. (Az RTM más tészta, intelligens üzletemberekből áll, akik meglovagolva ezt a hullámot,könnyen jövedelmező népszerűséghez és így pénzhez jutnak)

Szóval nemtom. Kurucinfón lehet olvasni, hogy a rohadt dagadt Tibbah, meg a zsidó Hősök stb. De egyébként logikusabb hogy fordított az összefüggés :D Peace!

2016. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!