Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kínai ruhaüzletben dolgozó,...

Kínai ruhaüzletben dolgozó, vagy korábban ott dolgozó emberkék vannak-e itt?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy második napom töltöm egy kisvárosi kinai áruházban, és a segítségeteket kérném abban, hogy valóban ennyire szigorúak lennének a körülmények?

Értem ez alatt, hogy: nem szabadna a dolgozókkal leállni beszélgetni még akkor se ha egy lélek nem jár a boltban, nem hagyhatod el a kiszabott helyed, mindig figyelnek a kamerában és lesik mikor hibázol, nem fizetnek ki normálisan se (heti szerződéssel vagyok), mindig úgy kell csinálni, mintha igazgatnál, pakolásznál, mert azért is szólnak..

Ennyire komolyan veszik a dolgokat a kínaiak, vagy ez csak amolyan duma amivel vagy elrettentik a kezdőket..?



Tudom, hogy ez valamelyest személyfüggő is, épp ezért véleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi (na meg hogy meddig bírtátok), nem mint vásárló, hanem ott dolgozó. :)


2016. febr. 10. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami lehet benne, mert nálunk a kínai üzletben szinte havonta van kiírva az ajtóra, hogy pénztáros eladót felvesznek. Van egy cédulájuk , és azt rakják ki mindig. Már ideje lenne újat íratni, mert nagyon kopott.
2016. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Molyember ***** válasza:
Egy ismerősöm dolgozott ilyen helyen, ő is ilyeneket mesélt, meg a főnök állandó sürgetését. Néhány hétnél tovább nem sokan bírják, igazi rabszolgatartók.
2016. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, na igen, rabszolgatartók..

Most meg amúgy is február, nincs áru, majd csak márciusban, azt veszem észre, hogy akik a legrégebb ideje vannak ott, azok is azzal töltik az időt, hogy kicsesznek az újoncokkal.

Pl nekem is, meg egy másik lánynak aki 3. hete van ott, állandóan cipőt kell pakolni, és nézni kell a cikkszámot, színét és direkt pakolnak szét dugiban, hogy aztán észrevesszük-e, mert ha nem akkor miután úgy csinálják, mint aki az egészet ellenőrzi, odahívnak szépen leb.szni.

Vicc az egész. Mondjuk eddig nekem egyszer szóltak, mert másnak segítettem be, széttúrta a vevő és rittig utána kellett mennie oda. Aztán hiába magyarázol, kötekedik tovább. Nem elég hogy mindenért szólnak, de még a csapaton belül is megy a viszálykodás...


A harmadik nap után MÁR azt tudom mondani, hogy ha valaki akar ilyen helyre menni, az olyan menjen, aki hazulról is menekülni akar, mert itt nincs életed. A napod, a heted, az életed elmegy, éhbérért.

2016. febr. 11. 22:04
 4/4 Molyember ***** válasza:
Sürgősen keress más munkát. Jobb nem lesz, és neked is csak egy életed van
2016. febr. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!