Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szélsőjobbosok! Hogyan viszony...

Szélsőjobbosok! Hogyan viszonyultok azokhoz a zsidó/cigány emberekhez akik felemelő szereppel bírtak a magyarság történetében?

Figyelt kérdés

Mivel az antiszemitizmus/rasszizmus a szélsőjobboldali ideológiák része , gondoltam rákérdezek . Pontosabban is.


Gondolok itt például rájuk:


1. Vámbéry Ármin --> zsidó származású volt , de máig az egyik legnagyobb magyarságkutató ! Bejárta a Keletet és érvelt a török nyelvrokonság mellett. Meg ez az elmélet jelenleg különös szívügye a magyar jobboldalnak mert mindenki kezdi megkérdőjelezni a finnugor nyelvrokonságot. Ha úgy vesszük ő rakta le az alapokat ezen elméletnek.


2. Rejtő Jenő --> szintén zsidó és a 20.századi magyar írók legnagyobb alakja , utánozhatatlan stílusa máig ható , még a Kárpátia is megzenésítette a Piszkos Fredet


3.Radnóti Miklós --> zsidó volt , de mégis a magyar haza volt számára a legszentebb és aki érti egy kicsit is a "Nem tudhatom" c. versét az rájön hogy még a pokolban sem gyűlölte az országát ... sőt holtig szerette azt... nem értem vele mi a baj ... szerintem nagyobb patrióta volt mint sok magát nemzeti érzelműnek beállító mai "honfi"


4. Papp László --> cigány volt , de mégse ez tette világhírűvé hanem az hogy Magyarország nevét öregbítette . Máig a legnagyobb sportember a szememben Puskásék mellett.


Lehetne még sorolni persze....


Azt is hozzáteszem hogy az 1848/49-es szabadságharc idején a svábok mellett a cigány és zsidó katonák is szívvel-lélekkel harcoltak a magyarok oldalán . Úgy hallottam hogy a cigányok tüzérsegédként , a zsidók főleg futárokként vagy kémekként váltak hasznossá.


Hozzáteszem így a végén :megértem miért utálja a szélsőjobb Kertész Imrét , Soros Györgyöt vagy a bankárcsaládok utódait ....

Őket én sem szívlelem , de bizonyos emberek miatt nem lehet mindenkit elítélni az adott etnikumból! Clemenceau hibájába esnétek , akinek a nejét asszem magyar férfi csábította el és emiatt gyűlölte meg az egész nemzetünket. Hatással volt persze Trianonra is.



2016. febr. 19. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
A szélső-jobbos nem egyenlő rasszistával, és az antiszemitával sem.
2016. febr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
AKKOR mégis mivel egyenlő? :-)
2016. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz válaszolni a kérdésre akkor ne forgasd ki légy szíves. :)

Én sem provokatív céllal érdeklődtem.

2016. febr. 20. 01:05
 4/6 anonim válasza:
18%

Mi lenne?

El kell égetni összes műveikket a vonatjaikat amikkel bejárták a világot a cigányok focilabdáit és a stadionjaikkat is. Jólég a stadion?

2016. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%

Nem provokatív céllal válaszoltam, de nem is akartam kiforgatni. :-) De szerintem a szélsőjobb értékrendjéhez az én történelmi ismereteim szerint ezek hozzá tartoznak.

Szerintem hasonlóan gondolkodunk erről a kérdésről. :-) Legalábbis amit leírtál, én is így gondolkozom, hogy nem lehet általánosítani és kollektív bűnösnek nevezni egy népet, egy vallást, népcsoportot. Mindenhol vannak humánum elleni emberek, akik viselkedése nem szabad, hogy megpecsételjen egy közösséget ..

2016. febr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember azzá válik amivé akar, amiben hisz, amiért él. Ha a zsidó, cigány,sváb ember fegyvert fog a magyar hazáért az már jelzésértékű, hogy hasznos tagja lenne a magyarságnak tehát származása ellenére teljes jogú magyar tekinthető. Azonban azok a zsidók, cigányok akik csak a pénzzel, kapzsisággal foglalkoznak semmirevalók nemzetünk számára. Én személyesen túlzónak találom pl. a 2 vh-ban történteket, hiszen több ezer becsületes hazaszeretőt küldtek a halálba ( lásd Radnóti M.) akiknek a származásukon kívül semmi közük nem volt a fajtájukat jellemző tevékenységekhez. A cigány meg egy elég speciális egy eset, hiszen sok esetben káros,sőt már már nyomasztó gyűlöletet kiváltó a jelenléte, azonban akadnak esetek amikor kifejezetten hazáját szerető emberként viselkednek. pl. a marosvásásárhelyi zavargásokban 1990-ben elég szépen helyben hagyták a románokat a magyarokkal karöltve.
2016. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!