Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik skandináv országba éri...

Melyik skandináv országba éri meg legjobban elmenni cserediáknak?

Figyelt kérdés
Cserediáknak szeretnék menni valamelyik északi országba. Minden érdekel, milyen amkultúra, melyik nyelvet lehet a legkönnyebben megtanulni (tudom, hogy egyik se könnyű), hol érzi legjobban magát az ember, hol kedvesek az emberek stb.

2016. febr. 20. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Mindenképpen olyan helyre menj, ahol nincsenek bevándorlók.
2016. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Hogy te mekkora tahó vagy, első.. Miért mit gondolsz, ő majd magyarként mi lesz ott? Segítek: bevándorló.
2016. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes fontolgatnod azt, hogy az Erasmus ad valamennyi pénzt ugyan, de ezekben az északi országokban nem könnyű így sem megélni. Ez a pénz nem lesz elég semmiképp, Norvégiában és Dániában például ebből a szempontból nem lenne könnyű helyzeted, talán Finnország kicsit lazább ilyen téren. Mérlegeld azt is, hogy mennyire bírod a hideg éghajlatot, ha nem, akkor inkább déli fekvésű várost válassz, ahova tudsz pályázni, nézz utána, melyek ezek, nézz képeket a városokról, melyikben tudod elképzelni magad, pl. Helsinki, Stockholm, Turku egyetemvárosok is. Az északi emberek általában arról híresülnek el, hogy zárkózottak, tehát, ha nagyon központi figura vagy, akkor valami nagyvárost keress, ahol nagy egyetem van, egyben van a kampusz, hogy legyen esélyed bőven.

A nyelvnél azt vedd figyelembe, hogy eddig miket tanultál, és hogy mi okozott nehézséget. Ha angolos és németes/franciás voltál, és nem volt bajod a névelőkkel, ragozással, akkor rád fog ragadni a dán(itt a kiejtés lehet meglepő), a svéd, a norvég kicsit nehezebb, viszont, ha inkább a magyaros logika felé hajlik a gondolkodásod, akkor finn területet válassz, mert a kiejtésben nincsenek nehézségek, amit írsz, azt úgy ejted ki, és ugyanúgy a szavakat a végén toldalékolod, mint a magyarban. Én finnes vagyok, szóval csak ajánlom, nem egyszerű, de nagyon lehet szeretni :D

Ezeket az érveket tudnám javasolni, én mindenképp felkutatnám a városokat és utánajárnék az egyetemeknek ott, na meg a környezet is fontos, és nem utolsó az anyagi és szociális helyzet sem. :)

2016. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Már a csapból is az folyik h Svédország szenvedte el az országalkotó őslakosság számához viszonyítva a legnagyobb bevándorlást a 2. VH óta Európában és ez által itt emelkedett és emelkedik világrekord szinten a bűnözés. Pl Európában itt erőszakolják meg a legtöbb nőt 100 emberre kivetítve már jó pár éve. Ezt a szempontot azért vedd figyelembe. Én nem mennék oda, ha választhatsz a másik 4 skandináv országból is egyetemet.
2016. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!