Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Holokauszt és a zsidóság a...

Holokauszt és a zsidóság a mai világban, Ti erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, de talán ez lesz a megfelelőbb hely ennek a kérdésnek.

Még mielőtt bárki megszólna, megjegyezném sem antiszemita, sem pedig rasszista nem vagyok, kicsit félek is a visszhangtól, a mai világban elég kényes ebben a témában nem feltétlenül támogató (részvét nyilvánító) jelleggel beszélni a történtekről.

A Saul fia c. film, mint azt bizonyára észrevettétek elég nagy port kavart. Vannak akik felháborodtak, vannak akik nagyon örülnek a sikernek. Én, holott kicsit elcsépeltnek érzem a témát az utóbbi tábort erősítem.

Személy szerint úgy gondolom, hogy mind a zsidóság (legalább is egy része felől) mind pedig a világ felől kezd kicsit túlreagálttá válni a holokauszt.

Nyilván egy szörnyű dologról van szó, aminek nem szabadott volna megtörténnie, de ez miatt hajlamosak vagyunk megfeledkezni más szörnyű tettekről is, melyeket a háborúk során elkövettek. Példának okáért hoznám a gulágokban meghalt emberek milliót ami a becsült számok alapján háromszorosa (!!!) a munkatáborokban meghalt emberekének. Magyarországról csaknem kétszer annyi embert deportáltak, mint a holokauszt idején. Erről valamiért senki nem beszél. Vagy hozhatnám akár az amerikai földrész gyarmatosítása során saját otthonukban leölt indiánokat, melynek nagyságáról fogalmunk sincs. Ezer meg ezer példát hozhatnék még, amik szerintem legalább olyan súlyos mészárlásnak számítanak mint ami a holokauszt volt, ám még sem beszél róluk senki, míg a holokausztnak itt Magyarországon spec. 2 emléknapja is van.


Szeretném ha egy értelmes vita/vélemény nyilvánítás alakulna itt ki, és természetesen érdekel "mind két oldal" véleménye.


2016. márc. 2. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

részben talán azért is van így, mert a holokauszt részletei az emberi agynak sokkolóbb mint a többi népirtás. és ami sokkoló, arra fogékonyabbak az emberek, jobban is emlékeznek rá. egy kicsit úgy működik ez mint a marketing. mindig a provokatívabb vagy az elemi ösztönökre hatást gyakorló reklámok a hatásosabbak. a harmadik birodalom pedig ha lehet így mondani erősebb "brandet" tudott kiépíteni mint a többi hasonló birodalom. az ugyan olyan terméket gyártó vállalatok közül is általában van olyan amelyikre jobban felfigyelnek pedig nem biztos, hogy mindig az a jobb. a nácik sem biztos, hogy a legkegyetlenebbek voltak a történelem során, de mégis egy olyan imidzset hoztak létre, hogy az emberek erősebben reagálnak rá. mint ha a csokoládéról az emberek egyből a milkára asszociálnak pedig nem biztos, hogy az a legjobb.



egyébként lehet mondani, hogy elcsépelt, de a sokkoló és a megbotránkoztató dolgok mindig is piszkálják az emberi agyat.

2016. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem is tudom mit szóljak ehhez a közhelyhalomhoz, amit ide összeírtál.

Ugye a szokásos, amit mondasz: unjuk a Holokausztot.

Minden évben van több tucat film, amelyben egy csinos lányról kiderül, hogy intelligens. Ezt nem unjuk. Minden évben van több tucat film, amelyben a jövőben mindenféle szörnyekkel kell viaskodnia az embernek. Ezt nem unjuk. Minden évben van legalább egy nagy film, amelyben valamelyik szuperhősről húzzuk le sokadik bőrt. Ezt sem unjuk.


De a Holokausztot, azt nagyon unjuk. Teljesen mindegy, hogy a Saul fia pont arról szól, hogy ez mennyire egy ember sorsa, nem egy népé, játszódhatna bárhol és bármikor, de most éppen ez a kontextus volt adott, mert egy ilyen történet ragadta meg a rendezőt. De Te csak annyit látsz az egészből, hogy "na, megint egy film a Holokausztról, fúúj...". Holott, amennyire csak tud, nem arról szól. Csak ehhez meg kellene nézni.


Tisztázzunk valamit: a Holokausztot nem lehet túlreagálni. Sőt, mintaként kellene szolgálnia ahhoz, hogyan kellene reagálni az összes népirtásra és emberiesség elleni bűncselekményre. Nem a Holokauszt emlékezetének kell lesüllyednie a többi tragédia emlékezetéhez, hanem utóbbiaknak kell felnőniük előbbihez.

2016. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Darázsfészekbe nyúlsz...

Egyébként egyetértek veled. Minél inkább egy adott eseményhez kötjük a népirtás fogalmát, annál kevesebb figyelem jut más, hasonló eseményeknek... olyanoknak is, amelyeket esetleg még fel lehetne tartóztatni.

A holokausztról számos könyv és film született, jók és rosszak egyaránt. Némelyik csak azért jött létre, hogy meglovagolja a témát és jobb művek sikerét. Ez pedig számomra visszataszító. Emberek kínjának és halálának történetéből anyagi hasznot húzni kb. olyan, mint hullákból szappant főzni.

2016. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Mivel a zsidók uralják a pénzügyi területek nagy részét, ezért minden területen befolyásolják a róluk alkotott képet. Állandóan követelőznek! Velük mindig igazságtalanul bántak. Vélik... De ők hogy bánnak/bántak az embertársaikkal? Zsidó hajótulajdonosok hajóival szállították Afrikából a négereket rabszolgának! Miért nem kárpótolják Őket? Csak egy példa. De lehetne százával találni...
2016. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Lehet, hogy az én fogalmazási hibám, de félreértetted amit írtam.


Pontosan azt szerettem volna megfogalmazni amit te az utolsó bekezdésedben megtettél, kicsit úgy érzem, hogy más legalább ekkora volumenű tragédiák, feledésbe merülnek a holokauszt 'javára'.

Hozzáteszem a filmet láttam, így nem csak a levegőbe köpködök. Lehet, hogy hiba volt a filmet megemlítenem, mert így valóban úgy tűnhet, mint amit a válaszod első felében leírtál, de nem ez volt a célom. Persze válaszodat köszönöm, mint azt már fentebb írtam egyet értek veled.


Kedves első!

A te válaszodat is köszönöm, valóban igazad lehet ebben. Bár én kicsit úgy érzem, nem a náci nép épített ki magának ekkora brandet, hanem mi, az utókor. Sztálin sem volt például kisebb uralkodó mint Hitler, az ő neve, tette még sem annyira ismertek.

2016. márc. 2. 22:24
 6/14 anonim ***** válasza:

első vagyok


olyan nincs, hogy náci nép :D de ez most mindegy. szerintem pedig Hitler igenis nagyobb diktátor volt mint Sztálin. sokkal jobban tudta befolyásolni az embereket, szinte transzba ejtette a beszédeit hallgatókat. és azt se felejtsük el, hogy Hitlert megválasztották míg Sztálin erőszakkal tudott hatalomra kerülni. és nem azért választották meg, mert minden választó akkora náci volt. akármelyik másik diktátorral hasonlítjuk össze, szerintem bátran kijelenthető, hogy Hitler erősebb brandet tudott kiépíteni. Sztálinnál jóval tehetségesebb volt diktátornak.

2016. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
elég csak ránézni bármilyen korabeli fotóra amelyen német, illetve szovjet katonák felvonulása látható. a németek sokkal erőteljesebb hatást keltenek.
2016. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 1


"a holokauszt részletei az emberi agynak sokkolóbb mint a többi népirtás"


Ez baromság. Az elmúlt hónap történéseiből tudnék neked linkelni olyan videókat, hogy ha megnézed, soha többet nem fogsz tudni nyugodtan aludni.


Nincs egy hónapja, hogy Nigériában 86 gyereket élve égettek el keresztény vallásuk miatt.

2016. márc. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8


a különbség a holokauszt és a többi népirtás között az, hogy a nácik olyant csináltak, amit előttük még így senki. élve elégetés már volt kétezer éve is. munkatáborok is voltak már jóval Hitler előtt. viszont egy népcsoport gázkamrákkal és krematóriumokkal történő megsemmisítése példa nélküli a történelemben. kereszényeket meg már Nero is égetett.

2016. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
de nyilván nem csak ennyiről van szó. a holokauszt Európában történt, és az emberek hajlamosak tudat alatt tragikusabbnak ítélni egy olyan eseményt ami hozzájuk közel és/vagy hozzájuk hasonló kultúrájú emberekkel történik. továbbá benne van még az is, hogy a holokauszt egyes részleteiről nagyon sok kép van, meg túlélők beszámolói, stb.
2016. márc. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!