Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ennek az idézetnek a...

Mi ennek az idézetnek a mondani valója? "Haladj a függetlenség irányába, hogy aztán szabadon függhess! "

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy légy önálló, tehát ne szövetkezz senkivel, maradj független, és ezáltal csak te döntöd el, hogy mit mikor hogyan csinálsz.
2010. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2010. ápr. 4. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább azt jelenti, hogy nincs abszolút szabadság és függetlenség, kereshetsz sok pénzt, megszerezhetsz bármit, szinte mindent, amire személyesen szükséged van az életben, az élethez, egy "önálló" és "szabad" élethez. De mindig lesz, amitől és akitől függesz!


Mint ember, sohasem tudsz minden gondtól és problémától mentsen élni a földön, mert mindenkit érnek, általa nem befolyásolható körülmények.


Ezért van az, hogy a világ leggazdagabbjai körében sem ismeretlen fogalom az önpusztító élet, vagy az öngyilkosság, SŐT!


Nem lehet boldogságot venni - ez egy olyan alapvető igazság, amit mindig szem előtt kellene tartani.


Természetesen én is arra törekszem, hogy jól éljek, hogy ha lehet, mocskosul gazdag legyek, de legalábbis ne legyen anyagi gondom. De ez nem jelenti azt, hogy onnantól minden gondom és bajom - csupán ettől - egycsapásra megoldódik.


Na, ez a tévedés! Sok ember várja a sok pénztől, hogy az élete boldogabb és kielégítőbb, vagyis minden szempontból sikeres legyen, pedig a nagy vagyon önmagában vajmi keveset ér.


Bár ez nem konkrétan a "vallás" téma, azért a Biblia egy ide illő idézetével zárnám:

"Védelem a nagy vagyon, mint ahogy a bölcsesség is védelem, de az ismeretnek az az előnye, hogy életben tartja a tulajdonosát"

2010. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na most akkor?:)
2010. ápr. 5. 00:47
 5/11 anonim ***** válasza:
na most akkor:) azt jelenti nem lehetsz teljesen független semmitől,mert ha a függetlenségre törekedsz,akkor magától a függetlenségre való törekvésedtől leszel függő.csak annyi lesz a különbség,hogy vmi mástól fogsz függeni.
2010. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, szerintem az enyém a helyes:D Tedd fel máshol is a kérdést, hátha előrébb jutsz.
2010. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azt jelinti,hogy aki elö mind függ valamitöl ,valakitöl.Arra lehet törekedni,hogy magunk valaszthassuk meg mitöl függünk.Maskent mondva vagy önkent vallalunk komprumisszumot vagy ha nem az elet rank kenyszeriti meg akaratunk ellenere is.
2010. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"vagy önként vállalunk kompromisszumot, vagy ha nem, az élet ránk kényszeríti még akaratunk ellenére is."


Én meg a második vagyok (a kérdezőn kívül), és ez egy szép gondolat volt!

(Ékezeteket raktam rá, ugye nem baj?)

2010. ápr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, szerintem mindenkinek igaza van, s mikor kiderül hogy nincs azzal megint igaza lesz. :)
2010. ápr. 9. 11:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm az ekezeteket ! Nemet nyelvterületen vagyok ,nincs billentyüzetben a es e vesszövel de van ß es ä :)

Hogy lehet-e allitani azt meg en nem tudom...

2010. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!