Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen volt az élet magyarorsz...

Milyen volt az élet magyarországon a rendszerváltás idejé?

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 17:19
 1/6 anonim válasza:
100%
Jó olyan mézesmadzag fű alatt privatizáld nézd a sorozatot amíg kirúgjuk az embereket és milliárdokat rakunk el féle.
2016. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki várta a "csodát". Szó szerint! Azt hitték vége a kommunizmusnak (ami szocializmus volt) és majd az élet olyan lesz mint a Nyugaton. Nem jött be, munkahelyek szűntek meg, a Honvédség drasztikus leépítésbe kezdett ezáltal több vállalkozás tönkrement (pékek, kocsmák, boltok). Aztán a TSZ-ek felosztása ment aminek a "zsíros" földjei olyan emberekhez kerültek akik mára nagybirtokosok. Ment az osztozkodás a vagyonon. Cukorgyárakat és üzemeket privatizált már a rendszerváltó kormány. Munkahelyek szűntek meg. Emelkedett a benzinár és minden élelmiszer...jött a "taxisblokád" is amit ez szült. Így ment az élet. A rendszerváltás után kezdődően máig ez megy. Kiszolgáltatottság.
2016. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jöhetnek még
2016. márc. 27. 17:32
 4/6 anonim válasza:

Én nemhittem a nagy csodában amit a rendszerváltáskor sokan vizionáltak, ezért aztán nem ért váratlanul az életszínvonal zuhanása. Nekem az volt a véleményem akkor és most is az hogy maradni kellett volna a szocializmushoz hasonló állam alakulatban, és igen komoly reformokat kellett volna végig vinni, olyanokat amiket még most sem képesek a kormányok levezényelni.

Akkoriba azt hitték az emberek hogy a kapitalizmus az egy tejel mézzel folyó kánoán, ők nagyot csalódtak.

Ami most van az meg egyenesen egy szabad rablás, a legvadabb kapitalizmus is csak kismiska ahhoz képest ami Magyarországon kialakult az elmúlt 6 évben.

2016. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy elenyésző kisebbség -többségük az állami privatizációs és egyéb pénzosztó stiklik révén, néhányan a saját ügyességüknek köszönhetően- gyorsan és mérhetetlenül meggazdagodott. Rengeteg ember került az utcára, ahogy bezárták a privatizált üzemeket, meg szétrombolták a tsz-eket. De akkor még próbált az állam egy szociális védőhálót nyújtani a maihoz képest nagyvonalú munkanélküli és egyéb segélyezéssel, illetve azzal, hogy boldog-boldogtalant elengedtek könnyedén rokkantnyugdíjba. És aztán a kettő között volt az a rendszerváltás megrázkódtatását így-úgy túlélt naiv többség, ahova magamat is sorolom, aki ha nem is a csodát várta, de abban bízott, hogy azért belátható időben belül ez itt egy élhető, normális ország lesz, és a nyugati jólét felé haladunk. Szóval a lecsúszás, az elszegényedés tömegeket érintett ugyan, de kevésbé volt drámai a szegénység mint ma, és e mellett volt egy bizakodó hangulat is. De sajnos mindez illúziónak bizonyult.
2016. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én akkor születtem. Kislányként azt láttam, hogy a rendszerváltás után eladták a gyárakat, a szüleim munkanélküliek lettek. Anyukám háromszor is. Az ő szakmája és az egész iparág amiben dolgozott, megszűnt Magyarországon. Rengetegszer láttam sírni. Lelkileg nagyon megviselt volt a család. Drámai és nehéz idők voltak.
2016. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!