Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek is rosszul esik ha...

Nektek is rosszul esik ha olyan valaki töröl facebookról akivel nem is voltál rosszban? Nem tudom miért, de én az ilyesmikre annyira érzékeny vagyok, mintha valami rosszat csináltam volna.

Figyelt kérdés
Egy volt osztálytársamról van szó, anno sokat hülyültünk, mióta sulinak vége mindig köszöntünk egymásnak az utcán is és mosolyogtunk. Néha néha megnéztem facebookját mizu vele, most meg látom, hogy törölt. Sosem posztoltam, idióta meghívókat sem küldtem soha senkinek, szal nem értem. De rosszul esik. Akkor az utcán sem fog már köszönni, vagy mi? -.-

2016. ápr. 10. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

De lehet véletlen, vagy valami hiba is.

Ha úgy gondolod, hogy tényleg jó a viszonyod vele, írj neki, és ÓVATOSAN kérdezd meg, mi történt.

2016. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ilyen esetem.

Aztán egyszer csak szembejött velem az illető az utcán,

Én: Szia!

Ő: Jézusom...


Azóta nem tudom mit rontottam el. :D

2016. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az konkrét XD
2016. ápr. 10. 21:08
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, hogy épp azért törölt, mert úgysem volt semmi kapcsolatotok. Én is épp azon gondolkodom, hogy törlöm azokat, akiket csak azért jelöltem be, mert kíváncsi voltam, hogy mi történt velük a suli óta, vagy ő jelölt be, és visszaigazoltam csak. Mostanra viszont teljesen feleslegesnek érzem, hogy annyi ember tömörüljön az ismerőseim között. Úgy gondolom, elég lenne csak azokat megtartani, akikkel tartom is a kapcsolatot valamilyen szinten. Persze ez nem azt jelenti, hogy aki a törlendő kategóriába tartozik, azzal valami gondom lenne, élőben nem is állnék vele szóba. Természetesen szívesen dumálnék ha összefutnánk, de csak azért ismerősként tartani, mert kíváncsi voltam rá, felesleges. Jó érzés volt így 25 év után megtalálni az általános iskolai tanáraimat. Szorgalmasan jelöltem is őket be. Viszont mostmár totál feleslegesnek tartom. Látom, miket posztolnak, amik nagyrészt nem is érdekelnek, és ennyi. Meg rengeteg régi munkatárs, osztálytárs...van még ilyen, akinek hirtelen megörültem, de annyi. Két szót nem váltottunk mióta bejelöltük egymást.
2016. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: erre találták ki a "közeli ismerősök" kategóriát.

Még azt is átalakíthatod, hogy kitől mit látsz.

2016. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

talan ha nem a facebukon elnel nem esne olyan rosszul.

nem vagy eleg fontos szamara, es akkor mi van?

2016. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben én sem értem a törlést. A Facebook sztem arra való, hogy az ismerőseinket gyűjtsük rajta, nemcsak a haverokat, mert arra minek a közösségi oldal, ott a telefon, e-mail, Skype... hanem olyan ismerősöket is, akikkel nem vagyunk olyan gyakran kapcsolatban, de egy időben az életünk szerves részét képezték. Nyilván az olyanokat én is törlöm, akivel életemben 2x találkozram 6 évvel ezelőtt, de osztálytársakat miért kéne törölni? Most hogy nem beszéltek annyit? A közeli ismerősö kategória meg pont arra való, hogy a legjobb barátokat stb.-t kiválogassa az ember az ismerősei közül...
2016. ápr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell annyira komolyan venni ezt a dolgot, gondolom többek között olyan emberek is csinálhatnak így, akik alapból olyan a beállítottságuk, emberfüggő, van akin azt tapasztalod, hogy éppenséggel ezután is barátságos veled, van akin nem.


Valamiért figyelemfelkeltőbb ez a fajta kapcsolatszakítás, mert ha BELEGONDOLSZ, Facebook nélkül lehet hogy nem panaszkodnál annyira arra, hogy a barátod nem köszönt az utcán.

Olyan mintha a netes felületen az emberek eltúlzott, intenzív érzelmeket élnének át.

Simán akkor válik hülyeséggé az ilyen érzékenység, amikor már arról van szó, hogy nem veszem észre az "élőben" megnyilvánult kapcsolati szakadásokat, azokért nem sírok, mégis ilyen Facebook dologért igen.

Komolyan szerinted hány ember szokott ilyen bűntudati dolgon gondolkodni, amikor nem köszönnek nekik az utcán? Olyankor is csak arra gondolsz, hogy "milyen b.nkó az illető", ha nem köszön.

A fb se kell másképp hasson.


Mégis csak sok ember úgy log fenn azon az oldalon, hogy sok más emberrel nem tart kapcsolatot, mégis megvan az illúziója arról, hogy sok passzív ismeretségnek van valami jelentősége, sokan meghatodnak attól, hogy valaki az ismerős listájukon van, miközben nem beszélgetnek, vagy 'ne adj isten' kap egy like-ot azoktól:)

Épp úgy, ahogy az ilyen posztok-like-oknak sincsen különösebb jelentőségük, ugyanúgy a törlésnek sincsen.


Vannak akik pont azzal a felindulással törölnek másokat, mert "senki sem beszél velük Facebook-on". Szóval nem mindig unszimpátiáról, se haragról nem szól.

2016. júl. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, engem a volt főnököm törölt, mert felmertem mondani (nem miatta), azt már elfelejtette a lelkem, hogy irtóra a keze alá dolgoztam s ezért ez baromira érzékenyen érintett. Sajna én is lelkizek rajta egy sort, most nem Face-ról van szó, hanem az emberek alpári tulajdonságairól. Valószínű a te osztálytársad is hallott egy szrkavaró pletykát, hiába próbálod rendezni, nem fog neked hinni (egy darabig).
2016. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy sajnos nem törölhetem saját magam, mert kicsik a gyerekeim s "kötelező" zárt csoportban lenni, ott tartják a szülői értekezletet :D Alig várom, hogy megnőjenek, mert utálom a törölt lábtörlő érzést.
2016. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!