Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A statisztikai hivatal honnan...

A statisztikai hivatal honnan szedte a legújabb anyagi helyzetről szóló kutatásának az eredményeit?

Figyelt kérdés

Nagyon nem stimmelnek ezek az eredmények. Valaki esetleg elmagyarázná, hogy a havi 139 ezer ft./fős élelmiszer+rezsikiadás hogy jött ki, ha rezsi 26,6 ezer az élelmiszer kiadásuk pedig 28,5 ezer forint/hó/fő?

Vagy ezt a statisztikát a spórolós gazdagokkal csinálták?



2016. ápr. 10. 23:04
 1/3 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:


[link]

2016. ápr. 10. 23:06
 2/3 Joe.38 ***** válasza:
Hogy honnan szedte ? A statisztikai hivatal honnan szedte ? Ahonnan a fizuját. Orbán Viktortól és Lézer Janitól. Ahogy Rakosi időkben is a propaganda az adatok csodálatosak vomtak csak az emberek éktek szarul és rettegésben főleg hogy mosolyogni kellett a szarhoz a hazugsaghoz. Fel.is lazadtak. Le is vertèk 1956 ban . Churchill azt mondta bármiről bármilyen statisztikat eltudok készíteni az adott cél elérése érdekebe a cél alátámasztása érdekében ha én csinálom ".
2016. ápr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tudományos módszerrel meghatároznak egy mintát, amiben ugyanakkora aránnyal kerülnek be különböző helyzetű emberek, mint a való életben.

A statisztikai hivatalnak vannak saját kérdezőbiztosai, akik házról házra járnak, megkeresik a mintába bekerült embereket.

Sajnos sokan rájuk csukják az ajtót, és sokan hazudnak is. Mivel a keveset keresők inkább felfelé hazudnak, a sokat keresők inkább lefelé, ezért ezek a hazugságok még beleférnek a statisztikába.

Nem tudom hol találtad ezt a konkrét példát, amit a kérdésedben írsz. Amit én olvastam az nagyjából igaznak tűnik. Ne feledd, hogy mindenhol bruttó összegeket írnak.

Szerintem ez torzítja a legjobban a kutatást. JÓl hangzik, hogy 245.000 havi bruttó átlagkereset, de ez nettóban nagyjából 160.000 ft. És ebben csak azok vannak benne, akiknek fizető munkája van. A közmunka pedig nem munka. (az más kérdés, hogy ha a munkanélküliségről csinálnak statisztikát, akkor munkának számít az is.......)

2016. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!