Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kettős állampolgárság, előnyök...

Kettős állampolgárság, előnyök-hátrányok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, egyik szülőm Amerikában él, most kapott állampolgárságot. Így nekem, mint gyerekének lehetőségem van felvenni a magyar mellé az amerikai állampolgárságot is. Milyen előnyökkel/ hátrányokkal járna ez, egyáltalán hol érdeklődjek, miket kell hozzá elintéznem?

Attól még teljes jogú magyar állampolgárnak fogok számítani, mivel itt van az állandó lakhelyem?

Remélem tudtok nekem segíteni, köszönöm!


2010. ápr. 6. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előnye, hogy mindkét országban állampolgárnak minősülsz.

Magyarul nem kell elszenvedned azokat a hátrányokat, amelyek a külföldi állampolgárok korlátozására vannak.

Pl. az USÁ-ban idegen állampolgár marha nehezen szerez állást.

Hátránya nem nagyon van. Legalábbis gyakorlatiról én nem tudok.

Max. hogy Irakban nem fogadnak szívesen. :D


L

2010. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Irakba nem terveztem menni :)
2010. ápr. 6. 13:57
 3/4 anonim válasza:
0%
A kettős állampolgárság olyan mintha sem itt sem ott nem élsz és ahol nem jó akkor van egy másik hazád. Mindenkinek csak egy állampolgárságot kell adni és ne ugráljon ide oda mint egy szöcske. Ez a hazaárulás!!!
2011. márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Aki ezt írta előttem: "A kettős állampolgárság olyan mintha sem itt sem ott nem élsz és ahol nem jó akkor van egy másik hazád. Mindenkinek csak egy állampolgárságot kell adni és ne ugráljon ide oda mint egy szöcske. Ez a hazaárulás!!!"


annak üzenem, hogy elmehet a lokálpatrióta begyepesedett szemellenzős szűklátókörű bigott hazaárlózós jó k.ur.va anyjába! Össze kéne kéne titeket terelni, egy nagymagyarországcímerre ráhímezni a seggeteknél fogva oszt akkor puffoghatnátok hogy mekkora nagy hazafiak vagytok!

2012. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!