Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt elérni, hogy...

Hogy lehet azt elérni, hogy egy társaságban törődjenek velem az emberek, érdekelje őket az életem?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy pár fős baráti társaságot, ami egyetemistákból áll. Van benne egy lány. Egy elég hetyke, kicsit mindenkit kiosztó, mindenről határozott véleménnyel rendelkező csajról van szó, aki rendszeresen beavatja az embereket a szerelmi életébe. Azt veszem észre, hogy miután szakít, mindenki rohan hozzá, hogy vigasztalja, adja neki a tippeket a túllépésre, beszélni akarnak vele, stb. Ezzel szemben itt vagyok én. Évek óta közepes depresszióval küzdök, gyógyszereket szedtem, pszichoterápiára jártam. Igyekszem mindenkit meghallgatni, de nem beszélem ki a szerelmi életemet, mert nincs. Nem sok lánynak kellettem életemben, és soha nem tudtam valóra váltani a vágyaimat. Ez mostanra már olyan csüggedést eredményezett, hogy igazából sokszor már meg se próbálom. Nem hiszek benne, hogy sikerül. Van az a freudi elmélet, miszerint mindenkinek van egy bizonyos mennyiségű libidója, itt nem a szexuális értelemben, hanem olyan értelemben, mint "életkedv". Na, én úgy érzem, hogy nálam ez a libidó már most elfogyott. Felkelni sincs nagyon kedvem az ágyból.



Mégis mindenki lesz**ja a problémáimat. Ha ma eldönteném, hogy elmegyek és fejbelövöm magam egy pisztollyal, senki se állítana meg. Miért van az, hogy annak a csajnak a problémái annyira fontosak mindenki számára, engem meg mindenki leszar és állandóan egyedül vagyok?


2016. máj. 21. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha egy sótlan alak tette volna fel ezt a kérdést, azt válaszoltam volna, hogy: változz meg, ne légy sótlan. Ki a fenének kell egy sótlan alak ? Talán egy sótlan, gyógyszereket szedő, pszichoterápiára járt lánynak.

Mégis, milyen választ vársz ? Aki ilyen, az mást nem kap..., ülhet otthon és nyögdécselhet.

Legalább próbálj meg másokat másolni: sportolj (ha nem foci, akkor íjászat, kocogás), járj el pl a néptáncos egyletekbe (egy külön világ nyílik meg előtted), létezik még opera, színház (felvonások közötti szünetekkel), stb.

2016. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor fognak érdeklődni irántad,ha te is kimutatod,hogy érdekel.hogy mi van velük,szóval kicsit többet kellene kommunikálni,érdeklődőbbnek kellene lenned szerintem.Lehet hogy azt érzik hogy téged abszolút hidegen hagynak,ezért viszonyulnak igy hozzád.Magamon tapasztaltam,amúgy nagyon könnyen teremtek kapcsolatot az emberekkel,ezzel soha nem volt bajom,de elkerültem egy olyan társaságba,ahol senkivel de senkivel nem találtam a közös hangot.Hiába szóltam akárkihez akármit a válasz csak egy ''aha'',vagy ''az jó'' volt és tovább senkit nem érdekeltem.Aztán leesett,hogy én is magasból teszek rájuk,nem tud érdekelni semmi amit mondanak,teszek rá,hogy mi van a pasijukkal,csajukkal,anyjukkal,apjukkal,milyen ruhát,cipőt vettek stb.Otthagytam azt a fősulit,és elmentem egyetemre,ahol minden más.Én is megtanultam nyitottabbnak lenni,cserébe velem is nyitottak és barátságosak,nagyon jó kis társaság.Szóval az is lehet hogy rossz helyen vagy,ahogy én is a fősulin,vagy nem a megfelelő emberekkel vagy együtt.Neked nyilvánvalóan nem az ilyen nagyszájú,nagyon extravertált emberekre van szükséged,ahogy nekem sem azokra volt.Próbálj a hozzád hasonló természetűekkel kapcsolatot teremteni.
2016. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!