Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meghívtak egy könyvbemutatóra,...

Meghívtak egy könyvbemutatóra, de még nem voltam ilyen rendezvényen, mit kell tudni egy könyvbemutatóról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Meghívtak egy elég neves könyv bemutatójára és még nem voltam sosem könyvbemutatón.

Eltudnátok mondani hogyan zajlik egy ilyen? Öltönyben kell menni? olvastam olyat a meghívón hogy moderátor is lesz, neki mi a szerepe? lehet majd kérdezni is? felkészüljek a könyvből? sokkal hamarabb kell érkezni? csak beszélnek a könyvről és vége is vagy lesz a végén valamilyen állófogadás, kötetlen beszélgetés a könyvről, az ott lévőkkel? Bármilyen információt szivesen fogadok egy ilyen eseményről!


2016. máj. 27. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell öltöny, de azért ne menj topisan. Leülsz a közönség köz. Ott lesz az író meg a moderátor. A moderátor beszél kicsit a könyvről. Az író meg felolvas belőle. Utána lehet kérdezni meg dedikáltatni. Lehet állófogadás is, de nem kötelező.

Kicsit érkezz előbb, olyankor szoktak italt felszolgálni, lehet ismerkedni a közönséggel.

2016. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb ha megkérdezed azt aki meghívott.


Szerintem nem kell öltöny, elég a sportosan elegáns öltözet is.

A moderátor irányítja a beszélgetést, kérdez a bemutató részvevőitől.

Általában lehet a végén kérdezni, ilyenkor is a moderátor irányítja folyamatot, ő adja meg a szót egy-egy kérdezőnek.

Azt hogy mikor kell érkezni, az határozza meg, hogy milyen rendezvény. Ha zártkörű ( csak meghívással lehet menni), akkor nem kell korán. Ha bárki bemehet, de csak előzetes regisztrációt, vagy jegyvásárlást követően, akkor sem. Ha teljesen nyílt, akkor tanácsos korán érkezni - bár feltehetően a meghívottaknak akkor is tartanak fenn helyet.


Állófogadás ha lenne, az szerepelne a meghívón.

2016. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!