Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jönnek ilyen sokan...

Miért jönnek ilyen sokan máshonnan a pécsi I. körzetbe szavazni?

Figyelt kérdés
Természetesen NEM POLITIKAI a kérdés - nem érdekel, ki kire szavazott. Az érdekelne, hogy miért nem a saját körzetükben szavaztak, ahova valósiak? Kilométeres sor tekereg a városháza előtt, annyi igazolásos van - aztán meg felháborodnak, hogy sokáig kell sorban állni. De mégis mi ez a roham? Otthon miért nem lehet szavazni, miért csak itt?
2010. ápr. 11. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rokonaikat látogatják meg hétvégén, és emiatt nem utaznak haza.
2010. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg főiskolások, egyetemisták, akik külön emiatt nem akartak hazautazni.
2010. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Na igen, de a legtöbbjük nem fiatal, hanem középkorú vagy idősebb ember. Én is ott voltam délelőtt. Mivel én helyi lakos vagyok, ezért nekem nem kellett ácsorognom, de gyanítom, hogy a többsége egybekötötte a szavazást a délutáni plázázással, hétvégi nagybevásárlással. Ez persze csak tipp...
2010. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bizonyára ez mind lehetséges, köszönöm a válaszokat. Csak valahogy mintha négy évvel ezelőtt nem lett volna ekkora tolongás, azért tűnt most furcsának a dolog. Plusz Origón is volt hír, hogy valaki panaszt is akar tenni emiatt. Dehát ők tudják, nyilván... Csak különös.
2010. ápr. 11. 14:32
 5/10 A kérdező kommentje:
(Jelzem, nem tudom, ki volt itt a lepontozó, én csak felfelé szoktam értékelni.)
2010. ápr. 11. 14:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nyilvánvaló a válasz, még ha hihetetlen is: olyan emberek ezek, akiknek ezen a napon épp a pécsi I. körzetben volt dolguk, és nem akartak/tudtak időben hazaérkezni szavazni.
2010. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazolással szavazni minden településen csak a kiemelt szavazókörben lehet, ez rendszerint az I. szavazókör. Tehát Pécsen sehol máshol nem is tudnának az igazolással szavazók szavazni.
2010. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az pedig, hogy MIÉRT, az az egyén saját döntése. Ha én akartam volna, akkor a kétezer fős településen, ahol az II. számú szavazókörhöz tartozom, kérhettem volna igazolást és igazolással mehettem volna szavazni az I. számú (kiemelt) szavazókörbe...
2010. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Most mutatják Pécset a délutáni hírekben. :-) Tényleg sok az ember, de biztos okuk van rá, amiért a saját szavazókörükben nem tudnak ma szavazni. Pl. nagyanyám a napokban elég rosszul volt, és a szüleim tegnap majdnem utaztak, de aztán a nagyszülők mondták vissza, de ha pl. emiatt ott töltötték volna a hétvégét, 6 órás út vonattal, ráadásul a faluban megszűnt a vonatjárat, csak busz közlekedik, az meg ritkán, nekik is igazolás kellett volna.
2010. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rendben, természetesen, ahogy gondolják. Ha épp így a célszerű, hát így a célszerű. Akkor viszont igazán lehetnének megértéssel egymás iránt, már csak önmagukból kiindulva is.


No mindegy. Köszönöm a válaszokat, mindenesetre. :)

2010. ápr. 11. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!