Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Szózat mit gondol a tényről,...

A Szózat mit gondol a tényről, hogy a Nap egyszer Vörös Óriás lesz, ami elpusztítja az egész bolygót?

Figyelt kérdés

Elsőként szeretném leszögezni, hogy senkit sem szeretnék megsérteni. Tisztelem a Szózat jelentőségét, szeretem a Hazámat, boldog vagyok itt, de MINDENKÉPPEN föl kell, hog tegyem ezt a kérdést, mert Nemzetünk, illetve, az egész emberiség jövője a tét.


A Szózat arra kéri Hazánk embereit, maradjunk Itthon, ne menjünk el innen, mert nincs máshol helyünk. Viszont nem szabad elfeledni a tényt, hogy a Nap egyszer Vörös Óriás lesz, ami föl fogja emészteni a bolygónkat! Illetve, az Univerzum HATALMAS, döbbenetesen óriási, ez pedig rengeteg lehetőséget ad az emberiségnek. Ne feledjük azt sem, hogy egy nap, lehetséges, barátaink, szövetségeseink lesznek másik bolygók élőlényeivel.


Úgy gondolom, az emberiség jövője a tét, s bizony, egyszer meg kell majd fontolni az Univerzumban való terjeszkedés lehetőségét. (A bolygót egyszer mindenképpen el kell hagynunk, egyrészt a Nap miatt, másrészt pedig, amilyen pusztitó jellem az ember, tönkre fogjuk tenni bolygónkat...)


Tudom, hogy ez a dolog nem érinti az én életem, azzal is tisztában vagyok, hogy a Nap csak nagyon soká, ömilliárd év múlva lesz Vörös Óriás, de itt elvekről van szó! Az emberiségnek el kell hagynia egyszer a Földet, ha nem szeretne kipusztúlni.


Olyan dolgokról pedig még nem is beszéltünk, mint egy óriási feketejuk esetleges létrejötte a Föld közelében, vagy egy globális radióaktív katasztrófa megtörténte. Ezek szintén olyan dolgok, amik lakhatatlanná tehetik az egész bolyót!


Ti mit gondoltok erről a dologról?


2016. jún. 22. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Amikor legutóbb összefutottam Szózattal, akkor beültünk egy sörre, de a nőkről meg a foci eb-ről dumáltunk, nem erről. De legközelebb majd megkérdezem.
2016. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

"Úgy gondolom, az emberiség jövője a tét"

" a Nap csak nagyon soká, ömilliárd év múlva lesz Vörös Óriás"


- Vagyis emberi mércével értelmezhetetlen az egész. A mai ember nem hogy egy milliárt, de egy millió évvel ezelőtt sem volt még sehol. Jó eséllyel egy millió év múlva sem lesz sehol, hiszen fajok ilyen sokáig nem szoktak fenn maradni. Vagyis emberi mércével nézve ez nem jelent potenciális veszélyt, a Szózat így nem mond hülyeséget.

2016. jún. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

"Ne feledjük azt sem, hogy egy nap, lehetséges, barátaink, szövetségeseink lesznek másik bolygók élőlényeivel."


Ide senki piszkos idegen be nem teheti a lábát, addigra meg lesz a népszavazás a szemét migráncsok meg vóták ellen!

2016. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
"egy óriási feketejuk " Na erröl van szo. Már itt is van!
2016. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kár ilyen messzire menned. Alig hiszem, hogy Vörösmarty számításba vette ezt a lehetőséget és a Nap vörös óriássá felfúvódására is gondolt, mikor papírra vetette a Szózatot.


Kevéssé valószínű, hogy a reformkorban, a 19. században gondolt volna arra, hogy mi lesz majd a 40.000.000. században, erősen valószínűtlen, hogy abban az időben átfogó asztrofizikai ismeretekkel rendelkezett volna.


Egyszerűen arra buzdít, szeresd a hazád és tarts ki mellette és legyél hű hozzá a végsőkig. Nem arról írt, hogy de haljon csak ki az emberiség, ha egyszer a Föld lakhatatlanná válik.

2016. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:
77%

+1 kitűnő troll kérdés, kérdező xD

Felpontoználak ha lehetne. Mai kedvenc kérdésem.


Hadd járuljak én is hozzá az emberiség naprakészségéhez egy költeménnyel.

Vizsgáljuk meg, kérlek, a következő, közismert rigmusokat.


"Boci, boci, tarka."

Tehát ugye a boci az egy szarvasmarha, húsáért tenyésztik, tehát előre látható, hogy itt az állatok jogairól, a fenntartható fejlődésről, a globális felmelegedésről, a modern táplálkozásról esik majd szó.


Mégis a "tarka" szó az, ami megragadja az ember figyelmét, itt ugye már egy tágabb színérzékelést, talán a nem látható elektromágneses sugárzás létére utaló képet sugall a szerző; valóban nagyon fontos a 21. században feltennünk ezt a kérdést, hogy az a boci ÚGY tarka-e, hogy lássuk, vagy nem-e.


"Se füle, se farka."

Ugye itt megjelenik a transzhumán filozófia, a génmódosítás pártján való felszólalás, merthogy boci az a boci akkor is, ha se farka, se füle.

Itt ugye megszólal a liberalizmus és a globalizmus eszméje, miszerint a bocinak sikerült sikeresen asszimilálódnia a bociságba külső és kulturális megkülönböztető jegyei mellett is.


"Oda megyünk lakni"

Itt megjelenik ugye a Naprendszer elhagyásának a lehetősége is, enyhe utalással a bevándorláspolitikára, mígnem:


"ahol tejet kapni."

...de ugyanakkor a Tejúton BELÜL gondolkozik, márpedig el kell gondolkoznunk rajta, hogy lehetséges lehet-e egykor a más galaxisok meglátogatása.


Tehát azmondható, hogy bár a vers előremutatóbb, mint a Szózat (az "itt a haza" áll szemben az "odam együnk lakni"-val), ugyanakkor bizonyos konzervatizmus, az otthonhoz való kötődés érződik rajta.

2016. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!