Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a humor és a...

Mi a különbség a humor és a humorérzék között?

Figyelt kérdés
Sosem tudom, melyik melyik, de és úgy veszem észre, nem csak én keverem őket. Ha jól gondolom, a humorérzék az, hogy valaki nevetni tud azon, ami humoros, felfogja, mi a humor, míg a humor az, hogy valaki vicceseket tud mondani. Jól tudom?

2016. jún. 25. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A humorérzék az a képesség, amely segítségével képes vagy értelmezni egy viccet. A humor egy összefoglaló név a vicces dolgokra. Akinek jó a humora, az egy vicces ember.
2016. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint jól sejtettem.
2016. jún. 25. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól összefoglalta a lényeget, de ha valakire azt mondják, hogy jó humorérzéke van, akkor az alatt általában nem csak azt értik, hogy megérti a viccet, de azt is, hogy ő maga is vicceket, poénokat talál ki vagy poénos helyzeteket hoz létre, amin nevetni lehet.
2016. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

fentiekhez még:

vagy egyszerűen nem veszi túl komolyan az életét és önmagát, hanem tud nevetni számára kellemetlen szitukon is:)

Szélsőség, de szemléltetésnek jó: auschwitzi hölgyek humormorzsái fennmaradtak. Pl.: székrekedés ellen kiváló ellenszer egy légiriadó

2016. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!