Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kortárs...

Mi a véleményetek a kortárs irodalomban is egyre jobban terjedő 'elvont' stilusrol?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenre pl: -Ha mindenedet oda adnal neki, megis mit adhatnal?


Csak szerintem rohadt irritalo. Az, hogy egy darab ceruzan is elkezdenek filozofalni?

Ertitek, hogy mire akarok kilyukadni.


Btw fogalmam sincs,hogy milyen kategoriaba kellett volna raknom a kerdest.


2016. júl. 1. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hmm tanultál valaha filozófiát? :)


Pont erről szól :D

2016. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt vélem érteni, hogy olyat olvasol, ami neked nem tetszik. Olyanokat, amik másoknak tetszenek. Én azt a trükköt, alkalmazom, hogy olyanokat olvasok, akik nekem tetszenek. Azt hiszem nem voltam elvont, pontosítok, ha mégis....:)
2016. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Olyant olvasok, amit szeretek, csak ha végig pörgetek instagram-on, facebook-on, akkor kicsit irritálóak, hogy az arcomba zúdul tomenytelen mennyiség az ilyenekbol.


Tul sokan preferaljak azt, amiben en nem latok semmit. Csak ures tartalmat.

Mintha az űrt körül irjak, misztikus jelzokkel illetik, szamtalan wtf tulajdonsagot aggatnak ra.. Pedig hát az semmi, csak szimplan.

En is szeretem a filozofiat, szeretem az olyant, mikor hatalmas kerdojelet tesznek pl az ember mi es kiletere etc, de mikor egy teljesen magatol ertetodo dolgot nem talalnak racionalisnak, es azt irjak korul.. Bantja a szemem.

2016. júl. 1. 14:37
 4/8 anonim válasza:
100%
Soha ne vegyél Topjoy-t barátom. :D Én a "szeretem ezt" és a "nem szeretem ezt" között vagyok valahol. Van olyan, ami elgondolkodtat, értelmes, és beszélni is érdemes róla. Fejleszti az érvelést és a vitakultúrát. Viszont a tinik nyáladzása nekem sem szimpatikusa ezzel a témával kapcsolatban, de ők azt hiszek ettől többek lesznek. Én mindig ezzel szívatom pár ismerősömet, hogy ha ilyet kiposztol, akkor megkérdezem, hogy neki ez mit mond, min gondolkozott el általa. Na, azokért a pofákért megéri! :D :D *evil personality* Csináld te is ezt, meg fogsz lepődni. :D Aztán nevetsz egy jót és tovább mész.
2016. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:D ez a hozzáállás mar tetszik. Koszi a tanacsot! :D
2016. júl. 1. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:

"Btw fogalmam sincs"


Én ezzel pont fordítva vagyok: fogalmam sincs, hogy mi az a "btw".


Az viszont engem is irritál, ha valaki annyira elvont, hogy telenyomja a magyar beszédet angol rövidítésekkel.


Ráadásul a bazimenő kütyüjén nincs egy olyan alapfunkciós alkalmazása, amivel ékezetes betűket tudna írni. Már húsz évvel ezelőtt, a félkilós butatelefonokon is lehetett rendes, magyar ékezetes üzeneteket küldeni. :)

2016. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A btw annyit tesz, hogy 'amúgy'.

Egy-két angol rövidítést, mozaikszót szoktam használni, s nem szoktam telenyomni a firkáim ezekkel. Csak egy-kettőt max. Egy mennyiség felett engem is irritál.


Tudok ékezettel írni, ha akarok. Mint láthatod.

Csak ha sietek, akkor elmarad. Már benne van az ujjamba az angol klaviatúrán való gépelés.


De természetesen, ha valami féle vitába vagyok, komolyabb eszmecseréve, avagy csak megosztanam egy blogbejegyzésben a gondolataim, perspektívám, akkor jobban figyelek a helyesírásomra.


Remélem, hogy megérted.

Eeeees bocsi, az angol szóhasználatért, csak a lustaság, es megszokás. Ez nem elvontság. :)

2016. júl. 1. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt, nincs olyan irodalmi stílus, hogy "elvont". Rohadt régóta bántja már a szemem/fülem, hogy ezt a kifejezést nagyon sokan teljesen hibásan használják. Másrészt az instagram mióta irodalom? :D Amiket te olvasgatsz, azok bizonyos emberek bizonyos gondolatai. Nem muszáj neked is ezeken gondolkodnod, sőt, olvasnod sem kell ilyeneket. Én, ha felmegyek az instagramra, nem látok ilyeneket. Tudod miért? Mert nem követek olyat, aki ilyesmit oszt meg, mert nem ez érdekel. Ennyi a varázslat :D

Egyébként szeretem a filozófiát, de nem az ilyen lebutított bölcselkedést.

2016. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!