Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem anyakönyveztethető...

Miért nem anyakönyveztethető név Magyarországon a Szaladin?

Figyelt kérdés

Szaladin (vagyis Szaláh ad-Dín Júszuf ibn Ajjúb) még manapság is igen népszerű történelmi figura. Anno bátor és nagylelkű ellenfélnek tekintették az európaiak. Volt időszak, amikor Európában is nagy divatja volt a Szaladin keresztnévnek.


(A Mohamed pl. rajta van az MTA listáján.)



2016. júl. 6. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem szerepelt még szappanoperában.

Nem poénkodom, valószínűleg nem foglalkozott az Akadémia ezzel a névvel, mert nem mutatkozik rá igény. (Általában csak azon nevek kapcsán foglalnak állást, amire igény jelentkezik.) A névadási szokások és a szappanoperák közti korrelációt pedig ismerjük :)

2016. júl. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne parázz előre. Abból még soha semmi jó nem sült ki, ha valaki előre parázott :)
2016. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A 2-es sztornó, nem ide szántam. Bocsi! Admin törölheti.
2016. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ne keverjük ide a szappanoperákat, már csak azért se, mert a kérdésemben nem latin névről van szó, hanem Szaláh ad-Dín egyiptomi szultán magyarosított nevéről!


De igazad lehet, valószínűleg még nem volt rá igény, hogy beemeljék a névsorba.

2016. júl. 6. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg még senki sem akart ilyen nevet, főleg nem tömegesen.

Ha te szeretnéd, akkor kérvényezd. Ennél hülyébb neveket is elfogadtak már :)

2016. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Molyember ***** válasza:
93%
Úgy hangzik, mint valami hashajtó.
2016. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

"Ne keverjük ide a szappanoperákat, már csak azért se, mert a kérdésemben nem latin névről van szó, hanem Szaláh ad-Dín egyiptomi szultán magyarosított nevéről!"


Pedig ide tartozik, ha tetszik, ha nem :)

A Szamanta, Pamela, Elli nevek a Dallasból lettek népszerűek, az Elli azóta anyakönyvezhető ebben a formában, előtte csak az Ella beceneve volt, és csak úgy lehetett anyakönyvezni is.


A szappanoperákat meg ne szűkítsd le a latinokra, a Dallas sem az, meg vannak sajátjaink is, de vetítettek már koreai szappanoperát is a magyar csatornákon. Világviszonylatban pedig India a csúcstartó szappanopera-gyártásban :)

2016. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7


Te már hallottad ezt a nevet szappanoperában?

A butaságodat, légy szíves ne itt reklámozd!

2016. júl. 7. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:
őőő, nekem speckó kicsit komikusan hangzik, szóval én nem is adnám, lehet hogy lennének , akik meg is mosolyognák. Ott van az elején, hogy szalad, lehet, hogy kicikiznék érte a gyereket Magyarországon. De külföldre jó.
2016. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*Jaj, és nem akartam senkit megsérteni, csak hát na; de tényleg bocsi, mert nem akartam; hogyha esetleg sértődés lett belőle.
2016. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!