Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon miért nevezték a középko...

Vajon miért nevezték a középkorban a hölgyeket "asszony állatnak"?

Figyelt kérdés
Ti tudjátok? Még manapság is divat faluhelyen a jelző, hogy a férfit EMBER-nek hívják a nőt meg asszonynak. Valamiből csak erednek ezek a dolgok.:)
2016. júl. 13. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Asszonyállatnak azért nevezték a nőket, mert nem vették őket embernek.
2016. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A kozepkori elmaradott gondolkodasbol, ahol allitolag a nok voltak minden rossz okozoi.
2016. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2. Számú embereknek tekintették őket, ez meg csak egy vicces elnevezés de ha azt veszed ha így működött ennyi ideig van is valami alapja
2016. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%

Normális válaszok ... ^_^



Amúgy igazuk van, én 14 évesen kezdtem, akarva - akaratlanul.... :D

Naten annyi, de annyi story van, válogathatsz kedvedre ;)


De ha Ennyire nem megy, próbáld ki az vízsugarat , vagy simogasd magad, ha már nedves vagy dördöld kicsit a csiklód, vagy óvatosan kezd el bedugni az ujjad, ha jól esik fojtasd, ha nem akkor maradj a csiklónál ;) esetleg próbáld a kispárnás módszert ;)

2016. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az "ember" jelzőt csak is férfiakra használták régen. A nő a férfi tulajdonának számított, szinte semmilyen joga nem volt az élete felett. A hozománya és a családi rangja határozta meg az árát, ezen felül az örökös megszülése volt a dolga a háztartás vezetése mellett (magasabb körökben a szolgálókra felügyelni).Tisztátalan lénynek tekintették.
2016. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
49%

Hát ezt NAGYON nem ide akartam !!!! xdxdxdxxxxxxxdddd

Bocsiii !!!! :/

2016. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugy ahogy az elso irta. Nem tekintettek oket embernek. Es nem csak a kozepkorban, kicsivel kesobb se. Pl az emberi es plgari jogok nyilatkozataba jelentek meg eloszor az emberi jogok, tobbek kozt hogy minden ember egyenlo, de az ember kategoriaba a nok nem tartoztak bele.
2016. júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak nyelvészeti magyarázattal szolgálhatok, és ez egészen pontos info. Az állat szó régebben nem azt elentette, amit most, hanem egy összefoglaló neve volt a létezö dolgoknak. Ebböl eredt az asszonyállat (vmi olyasmi értelemben, h asszonyember). Szóval NEM olyan értelme volt mint ma gonolnánk. Ezt egy nyelvészeti elöadáson hallottam, szóval nem csak kitaláltam :D (u.i. emellett persze igaz az is, hogy a nöket nem tartották és kezelték egyenrangúkként a férfiakkal, de ez más téma)
2016. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
MErt egyenrangúak lennének?
2016. júl. 14. 02:20




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!