Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok írni régi, ritka...

Tudnátok írni régi, ritka Skót, Ír, Angol (nem amerikai) családneveket?

Figyelt kérdés
Úgy általában bármilyen jöhet, mert én rákerestem (nem egyből ide jöttem) de nagyon sokat találtam, főleg gyakori mai neveket, de nekem nem az kell. Valamint Szeretnék a Nida névhez társítani egyet, ami jól hangzik vele :)

2016. júl. 15. 14:11
 1/5 anonim válasza:
Lindsay
2016. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Outlander sorozat szereplőinek a sorozatbeli neveit. Az 1743-as Skóciában és Angliában játszódik
2016. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy Nida Fraser? Szerintem jól hangik:)

És régebben Angliában főként francia/francia hangzású vezetéknevek voltak a gyakoriak

2016. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Megnézem mik a neveik az Outlander szereplőinek, és a Fraser tényleg jól hangzik ^^
2016. júl. 19. 06:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy most jutott eszembe, hogy régen Skóciába nagyon gyakoriak voltak a Mc-kel kezdődő családnevek. McTavish, McChip, McDonald stb. És azt ne felejtsd el, hogy a 14-19 századba leginkább nem voltak gyakoriak a tipikus angol nevek Angliába, főleg francia nevek voltak a politikai megszállások és ideiglenes költözések miatt. Nem volt ritka az, hogy egy angol kislányt elküldtek a francia udvarba szolgálónak/udvarhölgynek, ott aztán hozzáment egy francia férfihoz, akivel aztán úgy döntöttek, visszaköltöznek Angliába. Angliában aztán született jópár gyerekük, akik ugye a francia apa vezetéknevét kapták, így pedig mikor felnőttek azt ők is tovább adták, így pedig elterjedt az a név:)
2016. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!