Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani jó, és...

Tudnátok ajánlani jó, és izgalmas horror animéket?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani jó és izgalmas horror animéket + egy kicsit írni a sztorijáról, de spoiler mentesen..?

2016. júl. 15. 15:16
 1/2 TR75 ***** válasza:

Blood, az utolsó vámpír (Blood: The Last Vampire, 2000.)

Egy vámpírvadász lány kalandjai 1966-ban egy amerikai katonai támaszponton Japánban.

Igazi horror, szóval nem csak rosszarcú és gonoszul vigyorgó szörnyek, hanem minden, ami horrorba illik, vér, erőszak, scary jump, miegyéb. Amúgy fotorealisztikus háttér előtt láthatóan rajzolt szereplők.

Sajnos az egész nincs 50 perces, mert nem volt pénz befejezni, szóval inkább olyan lett az egész, mint egy sorozat-epizód.

Bár ezt már mindenki ismeri. De hátha.

2016. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Another: a főszereplő új diák egy iskolában, ahol meglehetősen furcsa dolgok történnek. Ezután a főhős srác összefog egy még furcsább lánnyal, hogy megoldják ketten a rejtélyt, ami évtizedek óta félelemben tartotta az iskolát, és ami során rengeteg tanuló életét vesztette már. Nekem nagyon tetszett, voltak benne elég para részek, főleg még az elején.


Higurashi no Naku Koro Ni: Itt is egy srác szemszögéből szemlélhetjük a történetet, aki családjával egy pici, Hinamizawa nevű faluba költözik. Ott új barátokra tesz szert, akik nagyon aranyosak, ám ez később igencsak megváltozik. Hamarosan rájön, hogy már a legjobb barátai mellett sem érezheti magát többé biztonságban. Elég beteg, brutális darab, de a történet egyszerűen lehengerlően zseniális. (főleg, ha végignézed). Én melegen ajánlom, szerintem ebben a kategóriában messze az egyik legjobb.


Satsuriku no Tenshi:ez még egészen friss, és bár elég sok negatív véleményt lehet olvasni róla, ettől függetlenül szerintem egy nagyon jól felépített anime. Egy videojáték adaptációról van szó, és szerencsére hozza a játék hangulatát. A történet lényegében annyi, hogy egy kislány (Ray) ellátogat egy kórházba tanácsadásra, mert gyilkosság szemtanúja volt. Ám később meglehetősen üresnek találja a helyet-és orvosának is nyoma veszett. Ahogy keresi a kifelé vezető utat, hirtelen egy őrült gyilkos veszi üldözőbe, akitől szerencsés módon megmenekül. Ekkor találkozik újra orvosával, akiről kiderül hogy elmebeteg, de egy olyan titkot súg hirtelen Ray fülébe, amitől a lánynak azonnal elmegy az életkedve. Ekkor tűnik fel újra az őrült gyilkos, akitől a lány olyasmit kér, amire a gyilkos nem számított. Ebből sem fog hiányozni a vér, az elmebeteg kínzási módszerek-de ami engem a legjobban megfogott ebben az animében az az, hogy milyen kapcsolat alakulhat ki egy hidegvérű gyilkos és egy kislány között.


Bár 100% hogy láttad, hiszen alapmű, de ha mégsem akkor mindenképpen kukkants bele a Death Note-ba. Egy gimnazista srácról szól, aki egy átlagos nap talál egy különös füzetet az iskolaudvarban. Hazaviszi, de amit lát benne, azt eleinte nem hiszi el. A jegyzetfüzet azt írja, hogy akinek beírja a nevét az meghal. Végül a kíváncsiság győz, és a fiú (Light) kipróbálja a füzetet egy közismert bűnözőn. Látva, hogy a dolog működik, őrült gyilkolászásba kezd: minden bűnöző nevét beírja a füzetbe, hogy ezzel megtisztítsa a világot a bűntől. Az események nem kerülik el egy híres és tapasztalt nyomozózseni figyelemét, aki eltökéli, hogy ki fogja deríteni, ki áll a gyilkosságok mögött. Két zseni elme szembeszáll egymással, és a történet egyre több fordulatot vesz.


Bocsi a kései válaszért, de csak most találtam rá a kérdésedre. Remélem azért tudtam segíteni:)

2019. jan. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!