Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van esély, hogy a terrortámadá...

Van esély, hogy a terrortámadásoknak vége legyen? Lesz még béke? Vagy jön az újabb világháború?

Figyelt kérdés

Én alapból egy érzékeny lány vagyok, rosszul viselem ezt az egészet! Egyre többször hallani ilyen meg olyan tánadásokról, terrorcselekményekről. Van esély, hogy ezek abbamaradnak? Nem akarok így élni gyűlölöm ezt a r@hadt világot!!! Igaz, hogy én viszonylag "biztonságba" vagyok itt MO-n de meddig? Ide is akármikor jöhetnek (neadjIsten). De viszont még ha engem nem is ér támadás, akkor is fáj és rossz nézni/hallani ami itt folyik. Most is könnyezek. Miért kell ezt csinálni?! Miért nem lehet béke?!

Tudom, háborúk mindig voltak és lesznek....


15/L



2016. júl. 25. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A világban sosem volt béke az emberi történelem során, és ez nem is fog változni, mert a békéhez még túl sokan vagyunk.
2016. júl. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1: a szomorú valóság
2016. júl. 25. 23:46
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ne néz tévét. Amúgy jelenleg viszonylag kevés erőszak van csak a média az emberek képébe nyomja.
2016. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Nekem rossz előérzetem van... az Európai Unió szétesőben, szerintem hamarosan vége lesz a békeidőnek Magyarországon.
2016. júl. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Az a véleményem hogy Európa megszegte azt a szabályt ami úgy szól hogy "Sertések elé igazgyöngyeitek ne szórjátok mert eltapossák azt és megfordulva belétek marnak". Vagyis Európa ellátta túl sok jóval a menekülteket, már azáltal is hogy egyet is befogadott közülük. Ez lett az eredménye.

Egyik ismerősöm mesélte hogy egyszer kivitte ausztriai szórólap terjesztő munkára a kőműves segédmunkás ismerőseit. Aztán amikor rájöttek hogy ott milyen vastagon megfizették őket, nem hálásak voltak hanem előtört belőlük az állat és törni-zúzni kezdtek az utcán mindent. De amikor visszahozta őket Magyarországra a szokásos éhbéres állásukba, egyből hajlandóak voltak normálisan viselkedni. A menekülteknek is túl jó lehet az európai élet. A terrortámadások erről árulkodnak.

Európa akkor járna el helyesen ha a már ittlévő menekülteknek a magyar minimálbérnek is a fele járna határozatlan ideig, még nyugatabbra is. Attól meggondolnák hogy ide jönnek, ha meg mégis marad akkor abból nem lesz ereje terrorizmusra.

2016. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Szép és jó így a béke szó. De a világban aligha volt béke, és nem is várható. Főleg az következő évtizedekben, mikor az éghajlatváltozás miatt is háborúk lehetnek. Vannak még vallási problémák, amiknek a szélsőséges esetei a mostani terrorcselekmények, vannak elmebajos emberek, akik a semmiért képesek gyilkolni, illetve van nagyon sok és ezek a legnagyobb áldozatokkal járó harcok, amit a nagypolitika irányít (egy kis vallási, származási harccal). Ez túl sok ahhoz, hogy béke legyen.


De gondolom a kérdésed apropóját a mostani hírek adják. Valóban úgy tűnik, hogy Magyarország biztonságos, persze sohasem lehet 100%-ra állítani ilyen dolgokat és nagyon gyorsan változhat a helyzet. Viszont félelemben sem szabad élni. Próbáljunk meg bízni a biztonságunkért dolgozókban (hidd el, bőven vannak ilyen emberek).

2016. júl. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

amint a gazdagabb országok főleg amerika abbahagyják a fegyveres béketeremtéseket-gyarmatosítás,olaj behúzása,vagy csak mert jó biznisz a háborúsdi-akkor esetleg vége lesz vagy csökkenni fog.

amúgy abból erednek ezek,hogy az amcsik megdöntötték a legtöbb diktátort és kiskirályt.

ha más hasznuk nem is volt,de a diktátorok alatt fegyelem és rend volt és kiszűrték a szélsőségeseket.

most nem szabályozza őket senki sem.

a bevándorlók ilyen arányú beengedése is eltervezett dolog szerintem.

európában főleg nyugaton már keveseknek fűlik a foga a kétkezi munkához,vagy a szakmunkához.

provokáltak egy háborút,lett rengeteg menekült és meg fog oldódni,hogy legyenek emberek,akik olcsón elvégzik majd azokat a munkákat is amihez már nem fűlik a foga a nyugatiaknak.

2016. júl. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Egy ócska 10 milliós ország, mint Mo senkinek nem a célpontja. brüsszel, bécs, stb nagyobb városok sokkal nagyobb célpontok.


Amúgy meg soha nem is volt és nem is lesz béke.

2016. júl. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Ez így van, menekültek, vallás, vagy csak simán elmeháborodott ember.

Ezek túl sokan vannak. :( Amerika meg soha nem fogja abba hagyni mert nekik jó biznisz ez a "háborúsdi".. De mi van akkor ha a fegyverek feléjük fordulnak? mert hát ki tudja mi lesz


Nem kellene ezzel foglalkozzal de nem tudok nem foglalkozni vele. Mennek a háborúk, a sok szerencsétlen ember, ártatlan kisgyerekek... És a tudat, hogy én semmit nem tudok tenni értük. Mert ha tehetném én az életem feláldoznám a békéért.

2016. júl. 26. 12:00
 10/14 A kérdező kommentje:
foglalkozzak*
2016. júl. 26. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!