Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megnézzem, ne nézzem? A...

Megnézzem, ne nézzem? A Hannibál sorozatról lenne szó. Több lent.

Figyelt kérdés
Szinte az összes ismerősöm látta,én nem.Azért nem kezdtem el nézni,mert utálom a sorozatokat,meg ugye A Hannibál ébredése,a Vörös Sárkány,Bárányok hallgatnak,Hannibál láttam,nagyon tetszett.Az érdekelne,hogy ez a sorozat is egy könyv alapján készült,vagy még is mi is ez.Ha valaki pár mondatban leírná megköszönném.A főszereplő Mads Mikkelsen miatt is érdekelne, mivel az összes filmjét láttam.És Ő egy nagyon karakteres jó színész.
2016. júl. 30. 03:02
 1/8 anonim válasza:
100%
Mindenképp nézd meg,nagyon jó sorozat,bár én még csak az első évadot láttam,de a második állitólag jobb.Teljesen más mint a film,arra készülj fel hogy nagyon nyomasztó és először kicsit lassúnak tűnik.Amúgy miért utálod a sorozatokat?
2016. júl. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy válaszoltál.A sorozatokat nem kedvelem,mert egyrészt maga a várakozás bosszant,-másrészt itt nálunk sikerül tökéletesen szétdarabolni még a sorozatot is.Lásd Szulejmán.A Törököknél nem is így van mint itt /pl./Na mindegy.Nem igazán szeretem,inkább az un.nagyfilm kedvelő vagyok.Azért el kezdem "megnézegetni"a sorozatot,de jó lenne feliratosan mert nem minden film jó szinkronosan,sőt.
2016. júl. 30. 06:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ajánlom! :)
2016. júl. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felesleges egy sorozatra fecsérelned az idődet, ha nem érdekel.
2016. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megkockáztatom több, mint 100 sorozatot láttam az utóbbi 3-4 évben, de a Hannibal a 3 legjobb között biztos ott volt. Pont az a jó benne, hogy nem olyat mutat nekünk, amit már láttunk, tehát nem úgy dolgozza fel a könyveket, mint például a Gyűrűk ura. Kitágítja az univerzumot, valami egészen újat alkot, és nem csak a Hannibal-univerzum szintjén, hanem sorozatok között is valami egészen mást, valami nagyon egyedit alkot. Gondolok itt a történetmesélésre, a zenére, a fényképezésre. Az egész olyan álomszerű, néha már-már abszurd.

A karakterek hihetetlenül jól vannak megírva. A központban Hannibal Lecter és Will Graham allnak, pontosabban kettejük bonyolult kapcsolata. A két főszereplőt alakító színész remek munkát végez, Mads Mikkelsen nekem simán a kedvenc Hannibálom lett. A mellékszereplőkre sem lehet panasz, egy alakítás se lóg ki a sorból, tényleg minőségi sorozat.

Az első évad a legföldhözragadtabb, több benne a heti ügy, aztán a sorozat egyre nagyobb hangsúlyt fektet a tudatalatti világára, egyre nagyobb hangsúlyt fektet az elmékben meghúzódó csatákra, az ember lelki világára. A 2. évad a legerősebb, nagyon egybe van az egész, azt hívnám 10/10-es sorozatévadnak, szinte tökéletes volt.

Szóval szerintem mindenképp megér egy próbálkozást, nagyon különleges sorozat, nem garantált, hogy neked be fog jönni ez a stílus, de kár lenne kihagyni, mert ha bejön akkor nagyon bejön.


Egyébként még sorozatokkal kapcsolatban annyit, hogy a magyar kereskedelmi csatornák kínálata egy fostalicska. Az utóbbi években (2013-tól kezdve) soha nem látott mennyiségű és minőségű sorozat került ki a piacra, és ezeknek igen kis hányada jelent meg csak nálunk a kereskedelmi csatornákon, van ami még kábelen se. Gondolok itt Leftovers-re, Orange is the New Black-re, stb. Minőség tekintetében ezekhez képest Szulejmán, Castle meg társaik sehol sincsenek.


És ha rám hallgatsz eredetiben nézed a Hannibalt, mert nagyon sokat elvesz az élményből a szinkron. A Hannibalt azt Mads Mikkelsen eredeti hangjával kell nézni.:)

2016. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha neked a sorozatnézésről a Szulejmán jut az eszedbe és az, hogy a törököknél hogyan játszák ezt a mocskot, akkor a Hannibál nem neked való.
2016. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5/6!Köszönöm szépen a választ.Igazán kielégítő volt.Megfogadom a tanácsot, és eredeti nyelven megnézem.Valóban Mads Mikkelsen hangja,orgánuma,igazán egyedi.A szinkronhang egyáltalán nem tetszik-nekem. Mikkelsenhez-már elnézést-de kissé nyálas.Még egyszer köszönöm!
2016. aug. 1. 01:25
 8/8 A kérdező kommentje:
T!6/7 válaszíró!Kinek mi a mocsok a saját privát véleménye.Megjegyzem egyetlen sorozat amit végig néztem az a Szulejmán volt.És egyáltalán, ez a történelmi sorozat egyáltalán nem volt rossz.Főleg amik általában vannak-szóval katasztrófálisan semmitmondó hülyeségek,bóvlik.Tartom magam annyira műveltnek,-én nem hülyének......,hogy egy ilyen sorozattal megbírkozzak...nem lesz nehéz,a pszichológia úgy is a szakmámba vág,egyébként tetszik nagyon,elvont és ez benne a pláne,hogy van min gondolkodni,nagyon sok érdekes,témát vet fel az emberről, az emberi viselkedésről,stb.stb.sorolhatnám.Tetszik.
2016. aug. 1. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!