Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a törökök nem hódították...

Ha a törökök nem hódították volna meg Kis- Ázsiát a 11. században, esetleg a görögöknek is eszébe jutott volna meghódítani minket?

Figyelt kérdés
Szándékosan írtam görögöket ill. Görög Birodalmat Bizánci Birodalom helyett, mert csak a 17-18. sz-tól hívták annak, ha jól tudom, a saját korában Keletrómai Birodalomnak/Romániának (igen, tényleg) vagy Görög Birodalomnak/Görögországnak hívták (főleg az utóbbi 2 név volt a középkorban inkább használatos, ugyanis a görög volt a legelterjedtebb nyelv, és nagyon hamar az is lett az állam nyelve, és kultúrálisan is inkább volt görög mint latin). Viszont hiába tekintették őket (és gondolom ők magukat is) görögnek (kivéve az egyéb nemzetiségek), viszont már volt arra kísérlet, hogy visszaállítsák a Római Birodalmat, aminek a Dunántúl, Horvátország, Vajdaság és Erdély is a része volt egy ideig, tehát szerintem ha megmaradtak, és esetleg újból erőre kaptak volna, elképzelhető, hogy ők is megpróbáltak volna meghódítani minket?
2016. aug. 1. 11:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függött volna, hogy milyen erős lett volna a görög állam, illetve Magyarország. De elsősorban a Római Birodalom határait igyekeztek volna helyreállítani.
2016. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!