Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet mondani...

Szerintetek meg lehet mondani valakiről ránézésre, hogy magyar?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, mert a magyarok közül legtöbben szláv, német, vagy török benyomását keltik. Én azon a véleményen vagyok, hogy magyar származású ember egyszerűen nincs. Túl nagy volt itt a faji keveredés.

2016. aug. 2. 08:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
50%

Fúú,de okos vagy,megkapod a Nobel díjat! :))))))


Mo. nyugati részein az emberek úgy néznek ki,mint a németek,délebben mint a szlovének,horvátok, (Nekik echte szláv fejük van), alföldön, keleten török benyomás.

2016. aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező


Ilyen kijelentésig még a magyar gyűlőlő népek sem jutottak még:

"Én azon a véleményen vagyok, hogy magyar származású ember egyszerűen nincs. Túl nagy volt itt a faji keveredés."


Képzeld van olyan hogy magyar ember:)

Egyébként ránézésre nem lehet megmondani ki a magyar de azt meg lehet mondani ránézésre hogy ki az aki nem magyar:)

Pl: a néger tuti nem magyar:)

a cigány sem magyar

az arab is felismerhető na ő sem magyar.

stb...


Ui: Ha te tényleg ugy gondolod hogy nem létezik olyan hogy magyar, akkor te kinek a fia borja vagy kispajtás?

2016. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ez így.
2016. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
En anno mikor sokaig voltam ugy kulfoldon hogy sok nemzetiseg kozott azert volt nemi eselyem magyart latni, valahogy mindig rahibaztam hogy "te is magyar vagy ugye?". Nem tudom hogyan, egyszeruen latod a gesztusokbol, viselkedesbol, stb. De jellegzetes arcforma stb. tenyleg nem letezik nalunk. Inkabb tanult jellegekbol lehet megmondani szerintem.
2016. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ránézés nélkül rólad viszont megállapítható:

[link]

2016. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5: Jajjjj,ember. Az milyen Jack is? :D
2016. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

2.


Ha jártál volna gimnáziumba, és figyeltél is volna társadalomismeret, akkor tudhatnád, hogy a magyarság nem genetikai, hanem kulturális alapon szerveződő nemzet. Tehát az a magyar, aki magáénak érzi a magyarság nyelvét, múltját és kultúráját.

A kérdéshez: ránézésre maximum azt lehet megállapítani, hogy európai. A magyarok külső megjelenésében olyan nagyfokú diverzitás mutatkozik, hogy ebből néhány jellegzetességet kiragadni és megnevezni igaztalan lenne a többséggel szemben. Azt ugye senki sem vitatja, hogy vannak sápadt börű, szőke hajú magyarok, markánsabban pigmentált, sötét hajú, széles arccsontúak (ezekkel szokás azonosítani az ősmagyarokat). Ezek értelemszerűen több helyről származnak, és és a józan észen túl mintha a genetikai kutatások is ezt támasztanák alá.

Tehát nincs olyan, hogy A MAGYAR kinézet. A jól behatárolható kinézet csak azoknak a népeknek adatott meg, akik földrajzi elszigeteltségül okán nem keveredtek másokkal, például a japánok ilyenek. De a Kárpát-medence évezredek óta átjáróház. Aki nem hiszi, nyisson ki egy történelemkönyvet.

Mellesleg a keleti, lovas nomád népek genetikai örökségét őrző személyek -akikkel az ősmagyarokat azonosítani szokás- manapság erősen kisebbségben vannak a magyar társadalomban. Akiket látni, azok is inkább jászok és kunok leszármazottai.

Végső soron szép történet a magyarságé, mert bár emberállományát tekintve feloldódott az európai olvasztótégelyben, de kultúráját, nyelvét sikerült megőriznie. A kulturális alapon szerveződő nemzet közép-európai sajátosság, amire büszkék lehetünk. Mindezek belátásához csupán oda kellett volna figyelni a társadalomismeret órákon.

2016. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ááá,meg van! Jámbor Jack! :DDD
2016. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Ma már nem biztos. De pl 30 éve a grazi vásárban, ha valaki eldobta a rágó papírját, vagy a csikket, az tuti, hogy magyar volt. :-))
2016. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
De amúgy az okfejtésed helyénvaló. Annyiféle megszálló ment át ezen az országon, és hát ugye tudvalevő, hogy a katonaember nem a szűzies erényeiről ismert. Amelyik nőnek nem sikerült időben elbújni, az számíthatott rá, hogy 9 hónap múlva vágott szemű, vagy olajos bőrű gyereket hoz világra, aki e legkevésbé sem hasonlít a férjre.
2016. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!