Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Romániában elfogadnak rántott...

Romániában elfogadnak rántott húst fizetségül?

Figyelt kérdés
Romániába szeretnénk menni.Itt nem Erdélyre, a Partiumra és a Bánságra gondolok. A tengerhez szeretnénk menni és hallottuk a legendák szerint olyan nagy a szegénység, hogy rántott húst is elfogadnak fizetségül. Igaz ez? Mennyi rántott húst kell sütnünk, hogy ahhoz, hogy egy hétvégét szeretnénk ott eltölteni?

2016. aug. 16. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Sot, az ottani ATM-ekbol is rantott hus jon ki.
2016. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gebasz1 ***** válasza:
83%
hahahhahahah úgye csak viccelsz?
2016. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem nem viccelek. Erdélyi nagyapámtól halottam! Azt mesélte, hogy esténként a románok betörni mentek hozzájuk és semmi mást nem vittek el a rántott húson kívül.
2016. aug. 16. 17:10
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Hát így megyen ez, kérem, mióta az éttermek leigázták a román bankokat. Azóta váltópénz a palacsinta is.

Viszont vigyetek inkább néhány hordó töltött káposztát a rántott hús helyett, azt ott aranyárban mérik!

2016. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! Szólok anyámnak azonnal kezdje el főzni. Csak még nem tudom az autóban hogy visszük el azt a sok töltött káposztát. Remélem ennyi adagért már valami luxus szállodát adnak.
2016. aug. 16. 17:34
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Viccelsz? Béreljetek kamiont, ha akkora adagban főztök ami azt megtölti, bőven behozza az árát :D
2016. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Meglesz. De a töltött káposzta nem vámköteles ugye? Vagy a határon adni kell a vámosoknak is?
2016. aug. 16. 17:45
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Azt elmondanád, hol van Erdélyben tenger?


Egyébként igen, van sajnos olyan rész, ahol étellel is lehet fizetni. Amikor 12 éve voltam Székelyföldön, én is szembesültem ezzel. Eléggé szomorú, de nem általános.

2016. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy Erdélyben tenger. az Erdélyes részt azért írtam, mert nehogy valaki libsi köcsögnek nézzen, hogy Erdélyt egy kalap alá veszem, a rántott húsért élő/haló országgal. Szóval te is azt mondod kezdjünk el sütni/főzni?
2016. aug. 16. 17:52
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Rántott húsból kell napi 45-48 drb, vagyis egy hétvégére 150, a biztonság kedvéért 200 drb. De a vámosok nem szeretik. Nekik külön készíts vagy 20 drb sült csirkét.
2016. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!