Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki nem hazafi, hazaszer...

Ha valaki nem hazafi, hazaszerető, szegényes jellemre vall?

Figyelt kérdés
Egy nagyon jó barátom és családja kint voltak Erdélyben, és ódákat zengett róla, milyen gyönyörű hely és hogy elnyomják ott az embereket. Én meg máskor mondtam, hogy Erdély Románia része, de ezt nem szabad mondanom, mert szívben még hozzánk tartozik. Borzasztóan megsértődött, kinyomta a skype-ot. Utána azért megbeszéltük, hogy ilyet ne mondjak, de hogy nem vagyok hazaszerető az egy szegényes jellemre vall, én meg erre mondtam, hogy neveltetés kérdése inkább, de nem gondolnám szegényesnek, sokkal inkább álláspontnak nevezném.

2016. aug. 23. 12:53
 1/4 Alain Delon ***** válasza:
69%
Pont ő a szegényes jellem a viselkedése alapján.
2016. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

A kettőnek nincs köze egymáshoz. Sokkal inkább az oktatás szegényességéhez, a vakhithez és a politikai kérdések érzelmi megközelítéséhez.

Az "Erdély Románia része" egyfelől igaz, másfelől nagyon hamis, mert az alatt az emberek zöme nem egy földrajzi-politikai tényt ért, hanem egy történelmi eseménysorozatot. Méghozzá egy, az objektív és nem részrehajló többség által elítélendő eseménysorozatot. Amiből viszont nem következik az ellenkezője, miszerint Erdély Magyarország része.

Ez ebben a problémakörben rejlő ellentmondást könnyedén fel lehet oldani, ha valaki képes az egészet kellő emelkedettséggel kezelni. Kevesen képesek.

2016. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ZoltanAnglia ***** válasza:
91%
Soha nem is ereztem magamat hazafinak, inkabb kozmopolita embernek vallom magamat, aki ott erzi magat otthon ahol adottak a feltetelek arra.
2016. szept. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Meeszaaros válasza:

Lehet, hogy azt sérelmezte, hogy nem érdekel a kisebbségi magyarságot sújtó diszkrimináció, a magyar örökség felszámolása, a történelemhamisítás.


Mivel nem tudom, milyen szövegkörnyezetben hangzott el a fenti kijelentés, ítéletet nem tudok mondani. Tény ugyanakkor, hogy manapság sajnos nagyon kevesen figyelnek oda a határon túl zajló kulturális népirtásra. Ebben persze az elmúlt hetven év társadalompolitikája, oktatása, médiaviszonyai nagy szerepet játszanak.

2016. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!